Afife Tiyatro Ödülleri

Afife Tiyatro Ödülleri

Afife Tiyatro Ödülleri


Şehir Tiyatroları, bu yıl 19’uncusu yapılan Afife Tiyatro Ödülleri’nden ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ adlı oyun ile ‘en iyi oyun’ ve ‘en iyi yönetmen’ ödüllerinin sahibi oldu.
 

1/ 21
Afife Tiyatro Ödülleri


Bu yıl 19. kez düzenlenen, Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, dün akşam Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 14 dalda ödülün verildiği geceye sanat ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.
 
Gecede, Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü Prof. Zeliha Berksoy’a, Yapı Kredi Özel Ödülü Şahika Tekand’a, Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü ise Firuze Engin’e verildi. Şehir Tiyatroları oyunlarının birçok ödülü kazandığı törende ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ hem ‘En İyi Oyun’, hem de ‘En İyi Yönetmen’ ödüllerinin sahibi oldu. Yapı Kredi CEO’su Faik Açıkalın, ödül töreninin açılış konuşmasında “Edebiyattan, tiyatroya, çağdaş sanattan müziğe hemen tüm disiplinlerde sanatçı ve sanatseverlere içtenlikle destek olmaya devam ediyoruz. Bize atfedilen ’kültür-sanat bankası‘ unvanına layık olmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
 

2/ 21
Afife Tiyatro Ödülleri

‘Tercihim tiyatro’

Törende ödül veren Özge Borak, “Ben bu gece görevliyim, görevimi yapmaya geldim. Tiyatroya gereken özen gösterilmeli. Ben televizyonla tiyatroyu tercih etmek zorunda kalsam tiyatro derim kesinlikle, tiyatro çok farklı bir alan” diye konuştu.

3/ 21
Afife Tiyatro Ödülleri

Tuğrul Tülek ‘En Başarılı Erkek Oyuncu’ seçildi. Tülek ödülünü alırken “Biz bu ülkede nükleer santral istemiyoruz” dedi.

4/ 21