Ahmet Kaya'nın hiç yayınlanmamış fotoğrafları ortaya çıktı

19 yıl önce Fransa'da kalp krizi geçirmesi sonucu hayatını kaybeden sanatçı Ahmet Kaya'nın hiç yayınlanmamış fotoğrafları ortaya çıktı.

Ahmet Kaya'nın hiç yayınlanmamış fotoğrafları ortaya çıktı

19 yıl önce Paris'te geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden merhum sanatçı Ahmet Kaya'nın hiç yayınlanmamış fotoğrafları ortaya çıktı. Usta sanatçı Ahmet Kaya, 2000 yılında Hoşçakalın Gözüm isimli albümünün kayıtlarını yaparken Fransa'nın gözde kenti Paris'te orte de Versailles semtindeki evinde bir gece kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Ahmet Kaya'nın ölümünün 19. yıl dönümünde daha önce gün yüzüne çıkmamış fotoğrafları ilk kez gün yüzüne çıktı.

1/ 7
Ahmet Kaya'nın hiç yayınlanmamış fotoğrafları ortaya çıktı

ÇOK ÖZEL FOTOĞRAFLARI YAYINLANDI

Yıllarca magazin gazeteciliği yaptıktan sonra Amerika'da hayatını sürdüren Eren Abdullahoğlu, arşiv fotoğraflarını Snob Magazin'le paylaştı. Bir süredir Amerika'da DJ'lik yapan Abdullahoğlu, 1996 yılında Ahmet Kaya ile Bodrum'daki evinde yaptığı söyleşi sırasında çekilen ve hiç bir yerde olmayan çok özel fotoğraflarını paylaştı.

Usta sanatçının yayınlanan fotoğraflarda evinin bahçesinde Abdullahoğlu'na birbirinden samimi pozlar verdiği görülüyor.

2/ 7
Ahmet Kaya'nın hiç yayınlanmamış fotoğrafları ortaya çıktı

"FOTOĞRAFLAR BENİ O GÜNLERİMİZE GÖTÜRDÜ"

Ahmet Kaya'nın bu karelerinin ortaya çıkmasının ardından, Gülten Kaya Snob Magazin'e özel açıklamalar yaptı. Gülten Kaya, eşi Ahmet Kaya olmadan geçirdiği yılları değerlendirdi.

Verdiği röportajlarda her seferinde eşi Ahmet Kaya'yı özlediğini dile getiren Gülten Hanım, "Fotoğraflar Bodrum'daki evimizden. Eşim çok severdi evimizi. Küçük tadilatlar yaparak bahçemize ayva, badem ağaçları ve çam dikmişti. Fotoğraflar beni o günlerimize götürdü. Hüzünlüyüm" dedi.

3/ 7
Ahmet Kaya'nın hiç yayınlanmamış fotoğrafları ortaya çıktı

AHMET KAYA KİMDİR?

Ahmet Kaya, 28 Ekim 1957'de Malatya'da, Adıyaman'dan Malatya'ya iş için göç etmiş Kürt kökenli bir baba ile Erzurumlu bir Türk annenin beşinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Babası Sümerbank fabrikasında mensucat işçisidir. Altı yaşında iken babası ona bir bağlama getirir. İlkokulu Malatya'da okudu. Okuldan arta kalan zamanlarda ve yaz tatillerinde, ya plakçıda ya da tanıdıkların minibüsünde çalışırdı. Dokuz yaşına geldiğinde babasının çalıştığı fabrikanın işçilerinin düzenlediği işçi bayramı gecesinde kendini sahnede buldu. Mensucat fabrikasından emekli olan babası, daha iyi bir yaşam için İstanbul'a göç eder. 1972 yılında İstanbul'da Kocamustafapaşa'ya yerleşirler. Ahmet Kaya, ailesinin geçim sıkıntısı çekmesi nedeniyle okulu bıraktı ve işportacılık, çıraklık gibi çeşitli vasıfsız işlerde çalıştı. Liseyi dışarıdan bitirmeye karar verir ve bitirir sonra da Eğitim Enstitüsü'nün Keman bölümüne girer.

4/ 7