Aysun Kayacı, Fatih Üreki traş etti

"Şeytanın Pabucu" filminde birlikte rol alan Aysun Kayacı ile Fatih Ürek güzel bir ikili oluşturdu.

Aysun Kayacı, Fatih Üreki traş etti

"Şeytanın Pabucu" filminin oyuncuları Aysun Kayacı ile Fatih Ürek bir araya geldi

Çekimlerde çok eğlendiğini söyleyen Aysun Kayacı, "Canlandırdığım Aysel karakteri, kendisini o mahalleden kurtaracak beyaz atlı bir prens bekliyor. Biraz da eli yüzü düzgün, fingirdek bir kız Aysel. Bol bol fingirdedim bu
filmde, çok eğlendim" diyor.

İşte Hürriyet'te yayınlanan o röportaj...

Bu sizin ilk başrolünüz... Partnerinizin Fatih Ürek olduğunu öğrendiğinizde tepkiniz ne oldu?
- A.K: Fikir ilginç geldi ve senaryoyu okumak istedim. Aslında yapım ekibi uzun süre bana ulaşmaya çalışmış, yaz olduğu için telefonlarım kapalıydı, dolayısıyla ulaşamamışlar. Sonuçta sınıf arkadaşım Eda vasıtasıyla beni buldular. Ulaşamasalardı ben bu projede olamayacaktım. Neyse senaryoyu okudum, gülmekten koltuktan düştüm. Bana bugüne kadar böyle senaryo gelmemişti. Gelenler hep skeç skeç senaryolardı. Giriş, gelişme, sonuç yoktu. Ama bu senaryoyu görünce filmin, film gibi bir film olacağını hissettim. Gerçekten de öyle oldu. Canlandırdığım karakteri de çok sevdim.

1/ 10
Aysun Kayacı, Fatih Üreki traş etti

Canlandırdığınız karakter, yani Aysel, nasıl bir kız?
- A.K: Üvey annesi ona sürekli temizlik yaptırıyor. Aysel de kendisini o mahalleden kurtaracak beyaz atlı bir prens bekliyor. Tek derdi üvey anne eziyetinden kurtulmak. Biraz da eli yüzü düzgün, fingirdek bir kız Aysel. Sevdim ben bu kızı. Sevmeden olmaz zaten...

Beyaz atlı prens de siz misiniz Fatih Bey?
- F.Ü: Film sürprizlerle dolu. Benim canlandırdığım Burhan karakteri, Aysel’e çok aşık. Ama ona hiç yaklaşamıyor. Çünkü Aysel ona hep "Burhan Ağabey" diye hitap ediyor. Burhan hakikaten maganda bir adam. Fakat kız da az değil. Kaş, göz oynuyor. Tam findirdek... A.K: Bol bol fingirdedim bu filmde, çok eğlendim. F.Ü: Sonra Burhan bir şekilde ablasının kılığına giriyor. Girince bunu fırsat bilip, Aysel’e bayağı bir dokunuyor. Sarılıyor, kokluyor... Ona yakın olmanın keyfini çıkarıyor. A.K: Filmde bütün rolleri o canlandırıyor, bize pek bir şey kalmadı.

F.Ü: Hem kadını hem erkeği canlandırmak çok keyifliydi. Bu filmdeki herkes, şeytana pabucunu ters giydiren tipler. Öyle ki filmde dolandırıcılar bile dolandırılıyor. Ama bütün karakterlerin hepsi masum. İçlerinde kötülük yok.

2/ 10
Aysun Kayacı, Fatih Üreki traş etti

Yalnız kel, bıyıklı haliniz gerçekten müthiş...
- A.K: Fatih sete bu haliyle geldiğinde inanamadık. "Bu kim?" olduk.

F.Ü: Sete bir menajer geldi, biz de yapımcımız ile yan yana oturuyoruz. Bu menajer yapımcımıza dönüp "Fatih nerede?" dedi. Beni tanımadı.

A.K: Benim erkek arkadaşım jeneriği izledi, sonra bana "Burada hiç Fatih Ürek yok ki" dedi. O da tanımadı.

Hele filmin afişindeki fotoğraf gerçekten komik...
- F.Ü: Adamın şirazesi kaymış değil mi? Burhan karakterine girmem çok ani oldu. Filmin yapımcısı, yönetmeni "Burhan karakteri nasıl olmalı?" diye uzun uzun düşünmüşler. Bir şeyler çizmişler falan. Ama işin içinden çıkamıyorlar. Neyse, sonunda "Burhan" karakterini ben yarattım. Bıyık, saç benim fikrim. Bunları yapıp karşılarına geldim, bayıldılar. n Biraz Sürahi Hanım’a benziyor ama...

- F.Ü: Öyle bir kadın ama... Huysuz da bir kadın. Toplumda çok var böyle Sürahi Nineler...

A.K: Fatih bir kadını oynamıyor. Kadın taklidi yapan adamı oynuyor.

3/ 10
Aysun Kayacı, Fatih Üreki traş etti

Şimdi filme, size karşı bir önyargı var... "Magazin figürleri başrolde, bu işe yıllarını vermiş isimler yan rolde. Amaç sinema filmi yapmak değil ki" diyorlar. Siz ne diyorsunuz?
- A.K: Yan kadro olduğunu nereden biliyorlar? Bu filmdeki hiçbir karakter yan kadroda değil. Eleştirenlere selam olsun. Hepsi başrol... Bir de sinema filmi yapmanın amacı ne ki? Bir kutsiyeti mi var? Ben bunu bilmiyorum.

F.Ü: Dünyada da çok iyi şarkıcılar, çok iyi filmler çekiyor. Niye benimle uğraşıyorlar? Bu kişiliğime bir hakarettir. Ben kimseye hakaret etmiyorum ki. Sinema eleştirmenlerini de ciddiye almıyorum. Onların çok beğendikleri film, gişe yapmıyor! Türk sinemasına asıl onlar önem vermiyor. Çok kötü film yapılmış olsa bile, filmlerimize sahip çıkmalılar. Onlar ancak masanın başında otursun, entel entel ahkam kessinler. Fatih Ürek komedi
filmi değil de bir sanat filmi çekseydi ne olacaktı? Ben çekerim çünkü ben oyuncuyum. Üstelik tiyatro kökenli bir oyuncuyum. Kendime güvenmişim ki bu filmi çekmişim. Sen bana destek vereceğine, niye köstek oluyorsun?

Fatih Ürek-Aysun Kayacı ikilisini kim düşünmüşse, gerçekten iyi bir fikir...
F.Ü: Aysun’u ben düşündüm. Onu çok istedim. Senaryoyu okuduktan sonra direkt gözümün önüne Aysun geldi. Siz de izlediğiniz zaman anlayacaksınız, bu role ancak o olurdu.

4/ 10