Azra Akın bilinmeyenlerini anlattı

Azra Akın bilinmeyenlerini anlattı

Azra Akın bilinmeyenlerini anlattı

Çok acı çektim

Filmler, diziler, kampanyalar yolda ama Azra Akın’ın hayatında bambaşka bir yenilik var: Kendisi. Bir buçuk yıllık bir düşünme/dinlenme döneminin ardından, “Yeni bir kitap” diye tanımladığı hayatının ilk sayfalarını çevirmeye başlamış. Ve her şey çok da yolunda görünüyor. Akın, bu süreçte yaşadıklarını All dergisine anlattı.

1/ 12
Azra Akın bilinmeyenlerini anlattı

Yeni bir yıla giriyoruz. Kendinle muhasebeye giriştin mi? Eksiler, artılar, “Şunları şunları artık hiç yapmayacağım” kararları...

- Türkiye’ye geldiğim günden itibaren o kadar hızlı geçti ki zaman, her yıl bir muhasebeye girişmeyi hiç düşünmedim. Durabilmeyi, o anın keyfini çıkarmayı sonradan öğreniyor insan. Bunun ne kadar kıymetli olduğunu gençken yeterince anlayamıyoruz. Sürekli koşturuyoruz. Geçmişe baktığımda, o zamanki sorumluluklarımı en iyi şekilde yerine getirebilmek için çok uğraştığımı fark ettim. Yaşadığım güzellikler, zorluklar, üzüntüler, hayal kırıklıkları ya da başarmak istediğim şeyler söz konusu olduğunda hep bilinçli olmaya çalıştım. Bu 10 seneyi bir kitap olarak görüyorum resmen. 1,5 seneden beri yeni bir kitap açıldı önümde.

2/ 12
Azra Akın bilinmeyenlerini anlattı

Nasıl bir kitap bu?
- “Uyanış” kitabı... İnşallah hayatımın sonuna kadar daha da uyanışlar yaşayacağım. Başka kitaplar okuyacağım ama bu önümdeki kitap daha “Azra”. Ya da dans eden Azra (gülüyor). Dansı sembol olarak kullanıyorum. Daha dans eden ve Azra’ya alan tanıyan Azra anlamında...

Tek başına mı dans ediyorsun?
- (Gülüyor) Hem tek başıma, hem bir grupla, hem de bir partnerle.

3/ 12
Azra Akın bilinmeyenlerini anlattı

Yani yeniliklere, keşfetmeye açık bir dönemdesin?
- Kesinlikle. Çabuk da öğrenen biriyim. Özellikle el sanatlarını... Ailemin beni gönderdiği okul da bana bu zemini sundu.

Nasıl bir okuldu?
- Hollanda’da Waldorf okullarına gittim. Okul olarak da bakmıyorum aslında oraya, bir oyun ve öğrenme alanı. Ne kadar güzel şeyler yaşamışız. Bağımsız olmana ve kendi kararlarını vermene yardımcı olan bir eğitim sistemiydi. Hem hayatı barındırıyordu hem de birçok sanat dalını.

4/ 12