Baba olmayı çok istiyorum

İsmail Hacıoğlu, yeni bir sinema filmiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Baba olmayı çok istiyorum


İsmail Hacıoğlu, yeni bir sinema filmiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Zeynep Çamcı ile başrolü paylaştığı “Meryem”, 20 Eylül’de vizyona girecek. Başarılı oyuncu, vizyon tarihi için gün sayarken Seninle dergisiyle buluştu; hem filmi, hem Vildan Atasever’le evliliğini hem de çocuk hayallerini anlattı.

1/ 14
Baba olmayı çok istiyorum


Oyunculuğa ilkokul yıllarında bir piyesle başlayan, bir süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’ne devam eden, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü kazanan ama ilk sınıftan ayrılan başarılı genç bir adam İsmail Hacıoğlu... Başarısı ödüllerle de tescilli... 16. Sadri Alışık Ödülleri’nde Erhan Kozan’ın “Çakal” filmi ile Yılın En İyi Erkek Oyuncusu, 40. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ömer Kavur’un “Karşılaşma” filmi ile Umut Veren Genç Oyuncu ödülünün sahibi olmuş.

2/ 14
Baba olmayı çok istiyorum


Film tutkunları için “Bana Şans Dile”nin Çağlar’ı, “Karşılaşma”nın Osman’ı, “Anlat İstanbul”un Fiko’su, “Sınav”ın Mert’i, “Kabadayı”nın Murat’ı, “Vali”nin Sarp Uçar’ı, “Gökten 3 Elma Düştü”nün Ali’si, “Başka Semtin Çocukları”nın Veysel’i, “Sonsuz”un Volkan’ı, “Çakal”ın Akın’ı, “Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak”ın Ekin’i o... Televizyon izleyicisi ise onu “Koçum Benim”, “Bir İstanbul Masalı”, “Beyaz Gelincik”, “Sinekli Bakkal”, “Gece Sesleri” ve “Şüphe”den tanıyor, seviyor. 1984 doğumlu oyuncu, “Osmanlı Tokadı”nda de eşi Vildan Atasever ile kamera karşısına geçiyor.

3/ 14
Baba olmayı çok istiyorum

TAŞDİKEN SİNEMASI YOLA ÇIKMIŞ GELİYOR
Atalay Taşdiken’in filmi “Meryem”de başrolü üstlendiniz aldınız? Öncelikle biraz bu projeden söz eder misiniz?

- Biz Atalay Abi ile başka bir proje için bir araya gelmiştik ama kısmet Murat rolüneymiş. İlk filmi “Mommo”yu izlediğimde çok etkilenmiştim. Meryem’i okuduğumda da gördüm ki, Taşdiken sineması yola çıkmış geliyor. Ucundan kenarından bu yolculuğa katıldığım için kendimi şanslı hissettim.

Film gerçek bir hayat hikayesini mi anlatıyor, yoksa kurgu mu?

- Gerçek bir hikaye. Yönetmenimiz Atalay Taşdiken’in çocukken tanık olduğu bir hikayeden yola çıkıyor.

4/ 14