Behiye Aksoy son yolculuğuna uğurlandı

Behiye Aksoy son yolculuğuna uğurlandı

Behiye Aksoy son yolculuğuna uğurlandı

Alzheimer hastalığı nedeniyle kaldığı bakımevinde geçtiğimiz pazar günü 85 yaşında hayatını kaybeden Türk Sanat Müziği'nin unutulmaz seslerinden Devlet Sanatçısı Behiye Aksoy, son yolculuğuna uğurlandı. Usta sanatçı için Teşvikiye Camii'nde düzenlenen cenaze törenine başta yakınları olmak üzere sanatçı dostları ve sevenleri katıldı.

1/ 16
Behiye Aksoy son yolculuğuna uğurlandı

Türk Sanat Müziği ve Devlet sanatçısı Behiye Aksoy için Teşvikiye Camii'nde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi. Behiye Aksoy'un Türk bayrağına sarılı tabutu 12.00 sıralarında camiye getirildi. Behiye Aksoy'un tek çocuğu olan oğlu Ahmet Kazım Aksoy ile torunu Aslıhan Aksoy, törende taziyeleri kabul etti. Törene Behiye Aksoy'un Emel Sayın, Erol Evgin, Selami Şahin, Göksel Arsoy, Ayşen Gruda, Ateşböceği Ercan olarak bilinen oyuncu Ercan Bostancıoğlu gibi sanatçı dostları ile Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, yakınları ve sevenleri katıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile İstanbul Valisi Vasip Şahin cenaze törenine birer çelenk gönderdiler.

2/ 16
Behiye Aksoy son yolculuğuna uğurlandı

"SON ZAMANLARDA BENİ TANIMIYORDU" Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Aksoy'un oğlu Ahmet Kazım Aksoy annesinin 15 senedir alzheimer hastası olduğunu belirterek, son dönemde kendisini tanımadığını söyledi. Aksoy, "Bir anne kaybetmek çok zor. Alzheimer'ın maalesef tedavisi yok. 15 sene kadar hastalığı devam etti. Son zamanlarında artık beni de tanımıyordu. Alzheimer çok zor bir hastalık. Biz 10 sene baktık ancak profesörlerin artık siz bakamazsınız demesiyle özel bir bakımevinde son 5 senedir özel doktor ve hemşire tarafından bakılıyordu. Maalesef solunum yetmezliği nedeniyle vefat etti" dedi.

3/ 16
Behiye Aksoy son yolculuğuna uğurlandı

Sevenlerinin annesine karşı olan sevgi ve saygısını anlatan Aksoy, "O devrin bir daha Türkiye'ye gelmesi çok zor. Türkiye'nin üç devi rahmetli Zeki Müren, rahmetli Müzeyyen Senar ve annem maalesef sırayla gitti. O dönemlerde ne televizyon var ne de bugün ki kadar medya olanakları var. Ardahan'da bile radyodan Behiye hanımın, Zeki Bey'in sesini duyduklarında tanırlardı. Onlara seyircilerin sevgisi ve saygısı inanılmazdı" diye konuştu.

4/ 16