Bergüzar Korel kendini anlattı

Bergüzar Korel kendini anlattı

Bergüzar Korel kendini anlattı


Uzaktan soğuk ve mesafeli bir kadın Bergüzar Korel. Ama yakından bambaşka: “Anneliğim konusunda eleştiri kabul edeceğimi düşünenler avuçlarını yalarlar” diyecek kadar net, “Karadayı’ya kadar oyunculuk konusunda bende bir sorun var herhalde diye düşünüyordum” diyecek kadar gerçek.

1/ 19
Bergüzar Korel kendini anlattı

Bugün 31’inci doğum gününüz… Hayatınızın nasıl bir dönemindesiniz?

- Hep derlerdi “30 olunca her şey bambaşka olacak” diye. Gerçekten bir şeyler değişiyor. “Şimdiki aklım olsaydı” cümlesini daha çok kurmaya başlıyorsun.

Ben hayatın içinde harala gürele kendimi unuttuğum yıllar geçirmişim. Artık kendimi önemsiyorum, kendimle ilgileniyorum. Biraz hız kestim. Çünkü 20’li yaşları çok hızlı yaşadım. O yaşlarda tanındım, evlendim, 27 yaşında anne oldum. Şimdi durup şükretme zamanı.

2/ 19
Bergüzar Korel kendini anlattı

Anne olduktan sonra daha mı kadınsı oldunuz?
- Kesinlikle. Öncesinde kadın gibi değil, erkek çocuğu gibiydim. Hamilelikle birlikte rahatlamaya başladım. Ali’den sonra aynadaki görüntümü daha çok seviyorum.

Hayatınızda ilk defa aktif spor yapıyorsunuz… “Bergüzar vücuduna saygı duy” sinyalleri mi geldi?
- Aynen. Gerçekten bunun da yaşla alakası var. 25 yaşında bana “spor yap” diyenlere, “Bu yaştan sonra vücudumda ne değişir ki?” derdim. Ezberimi Burcu Kuş bozdu. Onunla çalışıyorum.

3/ 19
Bergüzar Korel kendini anlattı

Nasıl bir spor programınız var?
- Haftanın üç günü toplasan 2 metrekarelik bir yerde spor yapıyorum. Fazla aletim yok. 50 liraya satılan bosu, 20 liraya satılan ağırlık ve sırt çalışmak için düz bir sopa. Sadece yürümekle sağlıklı kilo verilmiyor, kası çalıştırmak şart, tabii önce boğazı tutmalısınız.

Özgeçmişinizi okuyunca oyuncu olmaya programlandığınızı düşündüm. Yanılıyor muyum?
- Oyuculuk hayali olan bir çocuk hiçbir zaman olmadım biliyor musun? Çok iyi oyuncu olacağım hırsım da olmadı. Anne olunca anladım ki bu genlerle ilgili. Evde konuşulanlar, giren çıkan insanlar, anne babanın sürekli okuyup yazıp oynaması, insanın içine bir şekilde işliyor.

4/ 19