Burçin Terzioğlu: Dişi değil erkeksiyim

Poyraz Karayel dizisinin başarılı oyuncusu Burçin Terzioğlu, verdiği bir röportajda kendiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Burçin Terzioğlu: Dişi değil erkeksiyim

Poyraz Karayel dizisinin başarılı oyuncusu Burçin Terzioğlu, verdiği bir röportajda kendiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

DİŞİ DEĞİL, ERKEKSİYİM

Kendini dişi değil, erkeksi bulduğunu söyleyen Terzioğlu, "Bir kadında seksapel nelerde gizlidir?" sorusuna ise şu cevabı verdi:

"Bakışta, kokuda, gülüşte, ses tonunda, gizemde...Seksapel bunları yönetebilmek için zekada da gizlidir."


Aşk küsülmeyecek kadar güçlü, yeter ki o bana küsmesin
Dört yaşında başladı oyunculuğa. Keşfedilmesi Hülya Avşar’ın kızını oynadığı bir televizyon dizisiyle oldu. 50’ye yakın projede farklı rollerde verdiği sınavı geçti. Oyunculuğu konuşuldu, taa ki bu yıla kadar. Büyük aşkı, eşi Murat Yıldırım’dan boşanınca magazinin de gündemiydi artık. Burçin Terzioğlu ile yeni dizisi ‘Poyraz Karayel’ için buluştuk. İlk kez yaşadığı hayal kırıklıklarını ve aşkı anlattı.

1/ 15
Burçin Terzioğlu: Dişi değil erkeksiyim

Sizinle ilgili araştırma yaparken fark ettim. Ne sarhoş olmuş, ne sette olay çıkarmış, ne fırtınalı ilişkiler yaşamışsınız... Biraz sıkıcı mısınız?
- Eğer bu saydığın şeyleri yapmadığım için sıkıcı görünüyorsam sıkıcı olmaktan çok memnunum. Benim çok eğlenceli bir dünyam var. Evimde yemekler verdiğim, varlığından dolayı şükrettiğim dostlarım var. Şahane tatiller yapıp, şarkılar söyleyip danslar ettiğim günlerim var. Burçin’in içinde çok esprili, bazen yaramaz, bazen şımarık, bazen olgun ama kendisiyle hep barışık bir kız çocuğu var. Yaşamın kendisi zor olduğu kadar eğlenceli de. Önemli olan içindeki pozitif potansiyeli hayatın içine salmak. O zaman sıkılmak ya da sıkıcı olmak gibi ekstra bir duyguya yer kalmıyor.

2/ 15
Burçin Terzioğlu: Dişi değil erkeksiyim

Dört yaşından beri setlerdesiniz. O yaşta oyuncu olmayı siz seçemeyeceğinize göre ailesinin ‘proje çocuğu’ muydunuz?
- Ne diyorsun ya, hiç böyle düşünmemiştim. Bak kendimi kötü hissettim! Şaka bir yana ailem bu sektörde çalışıyordu. Değişiklik olsun diye sete götürmüşler. Ardından bir set, bir set daha. O gün bugün setten çıkamıyorum işte. Proje çocuk olarak dünyaya getirilmedim. İyi projelerde yer almaya ve bu sektörde oyunculuğumla var olmaya çalışan bir çocuğum hâlâ.

Şöhreti okulda nasıl yaşadınız? Parmakla gösterirler miydi sizi?

- Evet ama o parmakla gösterilme durumunu hiç sevmezdim. Yıllar içinde durumla barıştım.

50’ye yakın farklı işte rol aldınız. Günümüzde kendini role kaptıran, kılıçla sete girenleri bile görüyoruz. Canlandırdığınız karakterlerden üzerinize yapışan oldu mu?
- Hiç kişilik bölünmesi yaşamadım. Oynadığım her karakterden sonra Burçin’e geri dönen, sosyal hayatıma devam eden biriyim.

3/ 15
Burçin Terzioğlu: Dişi değil erkeksiyim

Canımı yakmalarına izin vermiyorum İsminizi Google’da aradığımda ilk sayfalarda yer alan haberler boşanmanızla ilgili. Bunca yıl oyunculuk yapıp işin sadece magazin kısmının ön plana çıkması sizi üzüyor mu?
- İşadamı değilim, benimle ilgili haberlerin ekonomi sayfasında çıkmayacağı çok belli. Normal karşılıyorum bunları. Göz önünde bir iş yapıyorsun ve insanlar senin özel hayatını merak ediyor. Benim bu yaşadığım durum da magazin basını için bir malzeme sonuçta. Özel alanıma müdahale edilmediği sürece bu durumu anlayışla karşılıyorum.

4/ 15