Ceyda Gölcüklü toprağa verildi

Yakalandığı pankreas kanseri nedeniyle yaşamını kaybeden Ceyla Gölcüklü’nün cenazesi dün toprağa verildi.

Ceyda Gölcüklü toprağa verildi

Yakalandığı pankreas kanseri nedeniyle yaşamını kaybeden Ceyla Gölcüklü’nün cenazesi dün toprağa verildi. Shery Şahnavaz, hastalığı sırasında kendisinden helallik isteyen eski eşini son yolculuğuna uğurladı.

1/ 19
Ceyda Gölcüklü toprağa verildi

Cemiyet hayatının en güzel kadınlarından Ceyla Gölcüklü, 38 yaşında kansere yenik düştü. Pankreas kanserine yakalanan ve iki hafta yoğun bakımda tutulduktan sonra beyin ölümü gerçekleşen Gölcüklü’nün bağlı tutulduğu yaşam ünitesi de dört gün önce (9 Aralık’ta) kapatıldı. Genç kadın, son yolculuğuna dün uğurlandı.

2/ 19
Ceyda Gölcüklü toprağa verildi

Gölcüklü’nün cenazesi, dün Zincirlikuyu Camii’nde öğle namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi. Cenazede, Gölcüklü’nün 11 yıl evli kaldığı İran asıllı petrolcü Shery Şahnavaz da hazır bulundu. Eski eşiyle vedalaşan işadamı, son vazifesini yerine getirerek tabutunu taşıdı, cenaze namazında en ön sırada saf tuttu ve mezarına toprak attı. Ceyla Gölcüklü, son günlerinde Shery Şahnavaz’dan helallik istemiş, işadamı da onu hastanede ziyaret etmişti.

3/ 19
Ceyda Gölcüklü toprağa verildi

Gazetecileri engellediler

Ceyla Gölcüklü’nün yoğun bakımda tutulduğu sırada gizlilik kararı alan ve hiçbir açıklama yapmayan ailesi, cenazenin de gözlerden uzak yapılmasını istedi. Shery Şahnavaz’ın korumaları ve mezarlıktaki görevliler, basın mensuplarının görüntü almasını engellemeye çalıştı. Bu arada Gölcüklü’nün cenazesine ailesi ve yakınlarının dışında cemiyet hayatından kimsenin katılmadığı dikkat çekti.

4/ 19