Çok konuşulan aşk sahneleri

Hollywood filmlerinin çok tartışılan unutulmaz aşk sahneleri..

Çok konuşulan aşk sahneleri

SİNEMANIN EN ÇOK TARTIŞILAN AŞK SAHNELERİ

Bir çok filmin vazgeçilmez unsuru olan aşk sahneleri bazen başlı başına birer skandal olabiliyor. Ya da bazen filmi bile unutturup seyircinin hafızasına kazınıyor. İşte sinemanın en çok tartışılan aşk sahneleri. Bazıları, anne ile oğul arasında geliştiği için bazıları bir festivalde seyircisine soğuk duş etkisi yaptırdığı için eleştiri bombardımanına tutuldu ve çok konuşuldu. İşte o sahneler.

1/ 14
Çok konuşulan aşk sahneleri

PARİS'TE SON TANGO (ULTIMO TANGO E PARIGI)

İtalyan yönetmen Bernardo Bertolucci, aslında pek çok filmiyle tartışma yarattı. Ama Paris'te Son Tango, belki de en çok tartışılan yapıtı. Eleştirmenler ve seyirciler bu film yüzünden kelimenin tam anlamıyla ikiye bölündü. Kimi filmi bir sanat yapıtı olarak değerlendirip beğenirken; kimi de filmin yaydığı etkileyici cinsel enerjiden aşırı derecede rahatsız oldu.

Filmin başrollerinde sinema efsanesi Marlon Brando ile o dönemde genç bir yıldız olan Maria Schrader vardı. FİLMİN KONUSU: Hollywodd'un ağır toplarından Marlon Brando, eşinin intiharını unutmak için ülkesi Amerika'dan ayrılıp Paris'e yerleşen 45 yaşındaki bir adamı canlandırıyor. Bu kederli dul adam ev ararken kendisi gibi umutsuzluğa kapılmış Parisli bir güzelle (Maria Schneider) karşılaşır. Birbirlerinin adını bile bilmeyen, ıstırap içindeki ikili, erotik doruklara çıkan durduramadıklara bir dansa başlarlar.

2/ 14
Çok konuşulan aşk sahneleri

THE BROWN BUNNY

Yönetmenliğini Vincent Gallo'nun üstlendiği film, 2004 Cannes Film Festivali'nde içinde yer alan oral seks sahnesiyle herkesi şoke etti. Kimileri "sinema hayatı taklit eder" diyerek bunu normal karşılarken kimileri de bu sahneyi de filmi de acımasızca eleştirildi.

FİLMİN KONUSU: Hikaye motorsiklet yarışçısı olan Bud'un New Hampshire'daki beş gün süren yarışıyla başlıyor.Bud'ın bir sonraki yarışı Califonia'dadır ve Amerika'ya yolculuğunu unutamadığı aşkının hatıralarını hatırlayarak sürdürü, fakat ne yapsa bu hatıraları unutamamaktadır.Daisy'nin yerini alacak birini bulamamakta ve hiçbir kadına aşık olamamaktadır.

3/ 14
Çok konuşulan aşk sahneleri

BİR RÜYA İÇİN AĞIT (REQUIEM FOR O DREAM)

Pi adlı filmiyle büyük bir hayran kitlesi edinen Darren Aronofsky'nin en unutulmaz filmlerinden biri. Hubert Selby'nin romanından uyarlanan filmin başrollerinde Jennifer Connely, Jared Leto ve bu filmdeki unutulmaz anne performansıyla Oscar adayı olan Ellen Burstyn vardı. Aronofsky, kendine has görselliğiyle bağımlılığın insan doğasını nasıl etkilediğini anlatıyordu filmde. Üstelik sadece filmin genç kahramanlarına olduğu gibi uyuşturucu değil, medya, televizyon, yemek, anne sevgisi gibi insanın farkında olmadan bağımlılıkların. Filmin Clint Mansell imzalı müziği de cabası.

FİLMİN KONUSU: Sara Goldfarb, TV bağımlısı dul bir kadındır. Oğlu Harry ise kız arkadaşı Marion ve uyuşturucu dağıtıcısı Tyrone'la takılan madde bağımlısı bir çocuktur. Sara, bir TV şovuna çıkmaya hak kazanır ve çok heyecanlanır. Ödül olan kırmızı elbiseye girebilmek için kilo vermeye çalışır ve diyet haplarından kullanmaya başlar. Diğer yandan Harry ve arkadaşları tam gaz eroin ve kokain almaya devam eder. Bu bağımlılıklar zamanla aileyi bir felakete sürükler.

4/ 14