Dİzilerdeki ilginç hatalar

Milyonlarca seyirciyi ekranlara bağlayan diziler çekim ve mantık hatalarından geçilmiyor..

Dİzilerdeki ilginç hatalar

DUDAKTAN KALBE

Merhaba Yüksel Bey, 'Dudaktan Kalbe' dizisinin 7 Nisan tarihindeki bölümünde Kenan'la Lamia ayrılmıştı. Lamia'nın yeni evi Umut Altuğ'un tam karşısında tutulmuştu. Umut, Lamia'ya dizi setine beraber gidebileceklerini söyledi. Lamia da kabul etti. Buraya kadar her şey normal ama asıl konu arabaya binince ortaya çıktı. Belki hatırlarsınız Cemil, Lamia ile evlenince ona gri bir cip almıştı. Lamia hatta 2 haftada öğrenmişti araba kullanmasını... İşte bu cip, Lamia ve Umut'un birlikte dizi setine gittikleri cipti. O cipi tanıdım çünkü ben cip hastasıyım. Rengi, markası aynı, hatta plakaları bile aynı idi. Bu da benim bir takıntım, plaka ezberlemek. Plaka 34 TK 8739 (yanlış hatırlamıyorsam). Bunu görünce "Vah Lamia!" diyesim geldi. Bu saçma olayla başınızı ağrıttım kusura bakmayın ama bunu işiniz olduğu için ve güzel yorumlayabildiğiniz için size söylemek istedim. Saygılarımla. Fatma Özdemir.

1/ 6
Dİzilerdeki ilginç hatalar

ANNEM

9 Nisan akşamı yayınlanan Kanal D'deki Annem dizisinde Komiser Bayri otele gelip, Zehra Bayri'ye kötü haberi veriyor. Ama "Eşiniz İbrahim Bayri'nin İsmail'i vurduğunu haber vermek için geldik" diyor. Daha sonra da "Oradan çıkınca baldızınız Zeynep Eğilmez'i de yaralamış" diyor. Bunları arka arkaya sıralayıp, gayet doğalmış gibi "Daha sonra da intihar etmiş" diyor. Zeynep Eğilmez baldız değil bir kere, elti. İkincisi; İsmail'in vurulduğunu çok önemli haber olarak verip, adamın öldüğünü sıradan bir durum gibi söylüyor. Bizim polisimiz haberi ayaküstü bir şekilde ve faciayı sıradan bir şeymiş gibi arka arkaya sıralıyorsa herkese ve de elti nedir, baldız nedir bilmiyorsa vay halimize... (Sedef Bilge)

2/ 6
Dİzilerdeki ilginç hatalar

ELVEDA RUMELİ

Elveda Rumeli çok sevdiğim ve hiç ama hiç kaçırmadığım bir dizi ancak bir bölümünde dikkatimden bir şey kaçmadı. Alex mektepte çocuklara ders verirken Dilaver içeriye girip, "Çocuklar, bilgi müsabakası 2 gün sonra" dedi. Hemen ondan sonraki sahnede "1 ay sonra" yazdı ve dağdaki askerleri gösterdiler. O sahneden sonra da çocukların müsabakaya gittiklerini gösterdiler. Ben şimdi anlamadım. Çocuklar bu bilgi müsabakasına '2 gün sonra mı' yoksa '1 ay sonra mı' gitti? (Günseli Sümeyye)

3/ 6
Dİzilerdeki ilginç hatalar

PARMAKLIKLAR ARDINDA

Geçen hafta yayınlanan Parmaklıklar Ardında adlı dizide Beray doğum yapıyor ama her ne hikmetse çocuk, kordon bağı kesilmeden direkt kucağa alınıyor!.. (Asya Muko)

4/ 6