Doğru bildiğiniz yanlışlar...

Doğru bildiğiniz 8 güzellik efsanesi... Okumadan geçmeyin !

Doğru bildiğiniz yanlışlar...

1.Efsane: Koruyucu faktörü yüksek olan güneş kremleri daha iyidir.

Gerçek: Yüksek faktörlü güneş kremlerinin size daha yüksek seviyede koruma sağlamasına rağmen, Amerikan Kanser Derneği, 30 faktör ile 50 faktör arasındaki koruma farklılığının çok az olduğunu belirtiyor. Koruma faktörü seviyesine odaklanmak yerine, en az 2 saatte bir bol miktarda krem (15 faktör ve üzeri) sürerek zararlı ışınlarla mücadele edebilirsiniz.

1/ 9
Doğru bildiğiniz yanlışlar...

2.Efsane: Dişmacunu akneleri temizliyor.

Gerçek: Diş macunu sadece dişler içindir. Cildinize diş macunu sürmek, cildi kurutup tahriş edebilir. Aknelerden kaçınmanın en iyi yolu, yüzünüzü her zaman temiz tutmaktır. Eğer tıbbi tedaviye ihtiyacınız varsa, dermatoloğa danışmanız daha iyi olur.

2/ 9
Doğru bildiğiniz yanlışlar...

3.Efsane: Nemlendirici herkes için değildir.

Gerçek: Dermatologlar, herkesin cildini günde iki kez nemlendirmesini öneriyorlar. Yağlı cilde sahip olan birçok insan cilt bakımını yaparken nemlendirme aşaması es geçmeyi düşünüyor. Ancak, nemlendirme tüm cilt tiplerinde kritik rol oynuyor. Cildinize uygun bir losyon seçin. Uzmanlar, yağlı cilde sahip insanların su bazlı nemlendiricileri tercih etmelerini öneriyorlar.

3/ 9
Doğru bildiğiniz yanlışlar...

4.Efsane: Limon suyu saç renginizi açar

Gerçek: Bu yöntem güneş ışığına maruz kalmayla birleştirildiği zaman saç renginizi açabilir. Fakat, aynı zamanda saçınızı kurutur ve ona zarar verir. En uygun sonuç için profesyonel bir saç bakım uzmanıyla konuşabilirsiniz.

4/ 9