Dönersem idam edilirim

Dönersem idam edilirim

Dönersem idam edilirim

İranlı aktris Sedef Tahiryan’ın tesettürsüz paylaştığı fotoğraflar, İran’da yasaklanmasına sebep oldu.


O fotoğraflar, ünlü aktrisin ülkesinde çalışmasına engel olduğu gibi geçmişteki tüm çalışmaları da yasaklandı. Tahiryan bunun üzerine ülkesine dönmeme kararı aldı.
 

1/ 5
Dönersem idam edilirim


Ülkenin ünlü aktristi "İran’ı yönetenler istedikleri gibi yaşıyorlar, mutlular. Her birinin üç-dört karısı ve hareminde onlarca cariyesi var. Ama sırf tesettürsüz fotoğraflarımdan dolayı dizimi yasakladılar" dedi. Ülkesine dönmeyeceğini belirten Tahiryan, "Dönersem idam edilirim" diye konuştu.
 

2/ 5
Dönersem idam edilirim


Pişman olmadığını belirten Tahiryan "Kesinlikle pişman değilim. Onlar da beni bağışlayacak kadar büyük değil. Zaten ben de böyle birşey istemiyorum, dönmeyeceğim. Yanlış birşey de yapmadım. Çıplak fotoğraf bile paylaşsam, benim bileceğim iş, bu benim özel yaşamım. Kimseye zararım olmadı" diye konuştu.
 

3/ 5
Dönersem idam edilirim


SEDEF TAHİRYAN KİMDİR?
 
1988’de İran’da doğdu. 2010 yılında dizi ve film oyuncusu olarak tanındı. 4 sinema filminde önemli rollerde oynadı. En son filmi bu yıl izleyiciyle buluşan “Karlı Yıl” oldu. Daha önce de İran televizyonlarında yayınlanan üç dizide rol aldı. Paylaştığı fotoğraflarından sonra en son rol aldığı “Amin” adlı dizisi yasaklandı.
 
 

4/ 5