Eline sağlık Timur Savcı !

Eline sağlık Timur Savcı!

Eline sağlık Timur Savcı !


Yapımcı Timur Savcı’nın koyduğu estetik yasağı sayesinde Hülya Avşar’ı en doğal haliyle izleyeceğiz.
 
‘Muhteşem Yüzyıl-Kösem’ dizisinin yeni tanıtımı önceki gün ekrana geldi. Dizide Safiye Sultan’ı canlandıran Hülya Avşar’ın performansı sosyal medyada bir kez daha mercek altına alındı. “Role çok yakışmış” diyenler de var “Başka oyuncu mu kalmadı?” diye eleştirenler de... Zaten bu ikilem daha dizinin cast çalışmasında başlamıştı. Avşar’ın Safiye Sultan’ı canlandıracağı açıklanınca “O kadar çok magazine malzeme vermeyi seviyor ki tarih dizisinde inandırıcılığı olmaz” diye düşünenler oldu. Ancak yapımcı Timur Savcı bunun da önlemini aldı. Avşar’a konuşma yasağı getirdi. “Ben magazin kadınıyım” diyen Avşar’ın bu yasağa çok uzun süre dayanacağını sanmıyordum ama yanıldım. Gayet de güzel susuyor. Hatta soru soran muhabirlere  “Ah bir konuşsam ama biliyorsunuz arkadaşlar” diyerek sessizliğini koruyor.
 
Avşar için Safiye Sultan rolü çok önemli. Osmanlı’daki en güçlü kadın figürlerinden birini canlandırarak ve yıllar sonra oyunculuğa dönüş yapacak. En son 2006 yılında ‘Kadın Severse’ isimli dizide rol almıştı. Şimdi yeniden küllerinden doğacak. Avşar’a son olarak da estetik yasağı getirildi. Safiye Sultan’ın 50’li yaşlardaki halini canlandıran Avşar’a dolgu ve botoks yaptırmak yasak. 1,5 yıl boyunca estetik merkezlerine uğramayacak. En doğal haliyle objektif karşısında olacak.
 

1/ 8
Eline sağlık Timur Savcı !

Avşar için kritik dönem

Bu vesileyle Avşar’ın yüzünü dinlendirmesi iyi oldu. Son dönemde botoksun dozunu biraz abartmıştı. Fazla kalkık kaşı, hiç oynamayan alnıyla eski doğal güzelliğinden eser yoktu. Halbuki yıllar önce bir röportajda “Kırışıklarımla yaşlanmayı seviyorum. 60 yaşımda da böyle olmak istiyorum” diyordu. Ama ne yazık ki zamana ve çevre baskılarına dayanamadı. Botokslu kadınlar kervanına katıldı. Avşar için şimdi çok kritik bir dönem. 20’li yaşlarda sinemanın genç starı oldu. 30’lu ve 40’lı yaşlarını televizyon sayesinde Türkiye’nin şov yıldızı olarak tamamladı. Şimdi 50’li yaşlarında Muhteşem Yüzyıl-Kösem dizisiyle yeniden var olup olmama sınavı verecek. Avşar akıllı kadın. Profesyonel tutumuyla yeniden doğuşun ayak izlerini görüyoruz. Yapımcısının kendisine koyduğu her türlü yasağa uyuyor, itiraz etmiyor. Dizi için çekilen ve önceki gün servis edilen fotoğraflarını inceledim. Avşar’ın fotoğraflarında rötuş var ama Sibel Can’a yapılan gibi abartı değil. Yüzündeki çizgiler belirgin bir şekilde duruyor. Avşar gibi Türkiye’nin en güzel kadınının doğallığını koyduğu yasakla da olsa tekrar kazandırdığı için Timur Savcı’yı tebrik etmek gerekiyor. Bir tebrik de özgüveninden dolayı Hülya Avşar’a.

2/ 8
Eline sağlık Timur Savcı !

3/ 8
Eline sağlık Timur Savcı !

4/ 8