Fit olmanın 11 yeni ve basit yolu

Fit olmanın 11 yeni ve basit yolu

Fit olmanın 11 yeni ve basit yolu

Düzenli spora gidiyor, detoks yapıyor, pizzadan, hamurişinden uzak duruyorsunuz. Ama hâlâ istediğiniz sonuçlara ulaşamıyorsunuz. Metabolizmanız yavaş mı? Su içseniz yarıyor mu? Spor yapıyor ama eriyemiyor musunuz? Sorun sizde değil, doğru bildiğiniz yanlışlarda. Bir bilene danışın: Top model Tülin Şahin ‘Her Daim Fit’ adlı yeni kitabıyla modellerin güzellik ve spor rutinlerini anlatıyor. Vaatleri büyük: Top modele, mantıları, çikolataları götürüp manken gibi görünmenin yollarını sorduk. “Neymiş bu mucizevi yöntemler” diyorsanız, buyurun...

1/ 11
Fit olmanın 11 yeni ve basit yolu

DETOKS İÇECEKLERİNE DİKKAT

Taze sıkılmış mevye ve sebze sularını tüketmek çok moda. Hesapta sağlık adına yapıyoruz. Ama günde üç öğün bunları tüketirseniz metabolizmanız yavaşlayabilir. En önemlisi şeker deposunu mideye indirmiş olabilirsiniz.

2/ 11
Fit olmanın 11 yeni ve basit yolu

SNOB DİYETİ

En iyi şampuanı, kremi kullansanız da midenize çöplük muamelesi yapıyorsanız olumlu sonuç beklemeyin. Çünkü bedeninizi besleyen kana abur cubur yediriyorsunuz. Snob diyetinin felsefesi her besinin en iyi, rafine ve kalitelisini, istediğimiz kadar tüketmek. Uzmanlar, bu yöntemle kilo alma oranımızın düşeceğini söylüyor. Ayrıca kaliteli yiyecekler beş duyumuza hitap ettiğinden vücut tatmin oluyor. Bu da kilo alma riskinizi düşüyor.

3/ 11
Fit olmanın 11 yeni ve basit yolu

ÖĞLE SALATAYA SON

Bana “Formunuzu nasıl koruyorsunuz” diye soranlara cevabım ‘öğle salata yemeyerek’ oluyor. Kahvaltıyı kral gibi, öğle yemeğini prens gibi akşam yemeğini de fakir gibi yiyeceksin. Öğle saatlerinde vücudun enerjiye ihtiyacı var, ne yerse yakmaya hazır. Siz ona zorla salata yediriyor, iki saat sonra da acıkıyorsunuz. Büyük hata!

4/ 11