Gecekondudan çıkan yıldızlar

İşte gecekondudan çıkıp pırıltılıhayatların en tepesine uzanan yaşam öyküleri.

Gecekondudan çıkan yıldızlar


Onların hayat öyküsü, benzerine ancak filmlerde ya da romanlarda rastlanacak türden.. Koyu bir yoksulluğun içinden gelip şöhretler dünyasının en parlak yıldızları oldular. İşte gecekondudan çıkıp kimi zaman bir dükkan tezgahından kimi zaman pavyondan geçip pırıltılı dünyanın en tepesine uzanan yaşam öyküleri.

1/ 42
Gecekondudan çıkan yıldızlar

İLK KEZ BİR PAVYONDA SAHNEYE ÇIKMIŞTI
Güçlü sesi, kendine özgü yorumu ve hatta eşi benzeri olmayan dansları ile bugün Türkiye'nin tanınmış yıldızlarından biri Yıldız Tilbe.. Onun hayat hikayesi ise kelimenin tam anlamıyla bir Yeşilçam filmi senaryosu gibi... İzmir'in gecekondu semtlerinden birinde yaşayan fakir bir ailenin kızıydı Tilbe.. Annesinin bir bakkal dükkanı varmış.. Ama evlerinde ne elektrik varmış ne televizyon ne de buzdolabı. Derslerini mum ışığında ya da gaz lambasında çalışırlarmış. O güç koşullarda bile her zaman şarkı söylermiş Tilbe. Bu tutkusu ona gelecekteki kariyerinin kapılarını açmış.

2/ 42
Gecekondudan çıkan yıldızlar


Erken yaşta bir evlilik yapmış Tilbe. Bir kız çocuğu sahibi olmuş.. Ama evlilik uzun sürmemiş.. Kızı ile bir başına kalakalmış Tilbe. Ne iş bulduysa yapmış.. Pazarlamacılık, tezgahtarlık, dikiş atölyelerinde iplik temizlikçiliği, çocuk bakıcılığı bunlardan bazıları.

3/ 42
Gecekondudan çıkan yıldızlar


Sonra da bir pavyonda şarkı söylemeye başlamış Tilbe.. Mikrofonu eline aldığında yıl 1990'dı. Onun hayatını Sezen Aksu ile tanıştığı an değiştirdi. Aksu'nun İzmir Fuarı için kentte bulunduğu bir sırada Tilbe ünlü sanatçının konser afişlerini görür. İçerii girer konseri izlemek için. Ama pavyona gidip çalışmak zorundadır.

4/ 42