Geceye West damgasını vurdu

2009 MTV Video Müzik Ödülleri töreni önceki gece New York’ta düzenlendi.

Geceye West damgasını vurdu

2009 MTV Video Müzik Ödülleri töreni önceki gece New York’ta düzenlendi. Russell Brand’in sunduğu tören, Michael Jackson’a övgü performansıyla başladı. Madonna’nın Jackson hakkında yaptığı konuşmanın ardından pop müziğin kralının ‘hit’ şarkılarından bazıları muhteşem bir dans gösterisiyle sahneye taşındı.

1/ 10
Geceye West damgasını vurdu

Törende ilk ödül, ‘En İyi Kadın Sanatçı Videosu’ kategorisinde Taylor Swift’e gitti. ‘’You Belong With Me’’ videosuyla ödülü kazanan Swift, tam sahneye çıktığı sırada Kanye West sahneye fırladı ve genç şarkıcının elindeki mikrofona sarılarak “Bu ödül Beyonce’nin hakkı, bu ödül aslında onundu.” diyerek izleyenleri şaşırttı. Bu olay üzerine Swift, teşekkür konuşması yapamadan sahneden ayrıldı.

2/ 10
Geceye West damgasını vurdu

Kimileri West’in bu hareketini soğuk bir şaka olarak değerlendirdi. Ünlü şarkıcı daha önce de buna benzer bir olaya imza atmıştı. 2006 yılında ‘En İyi Video’ kategorisinde ödül almayı bekleyen West, ödülü Justice vs. Simian’ın “We Are Your Friends” şarkısına kaptırınca sahneye fırlamıştı.

3/ 10
Geceye West damgasını vurdu

“Single Ladies” klibiyle ‘Yılın Videosu’ ödülünü kazanan Beyonce, ödülünü aldıktan sonra Taylor Swift’i tekrar sahneye davet etti. Swift’in teşekkür konuşmasının ardından her iki sanatçı da sarılarak birbirlerini tebrik ettiler.

4/ 10