Güneşi Gördümün galası yapıldı

Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazıp yönettiği ve baş rolünü oynadığı ''Güneşi Gördüm'' filminin galası yapıldı.

Güneşi Gördümün galası yapıldı

Sanatçı Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazıp yönettiği ve baş rolünü oynadığı ''Güneşi Gördüm'' filminin galası yapıldı."GÜNEŞİ GÖRDÜM" FİLMİNİN FRAGMANINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

1/ 13
Güneşi Gördümün galası yapıldı

İstinye Park AFM Sinemaları'ndaki galanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kırmızıgül, filmin duygu yüklü olduğunu belirterek, ''Gerçekten salon da bu nedenle duygu yüklüydü. Hep söylediğim bir şey vardı, oyuncu arkadaşlar bu filmde yüreklerini ortaya koydular'' dedi."GÜNEŞİ GÖRDÜM" FİLMİNİN FRAGMANINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

2/ 13
Güneşi Gördümün galası yapıldı

75 YAŞINDAKİ AMCANIN ANLATTIKLARI İLHAM OLMUŞ

Filmin sadece göç değil, toplumsal bir hikaye olduğunu ifade eden Kırmızıgül, ''Umarım bu filmde anlatmak istediklerimiz en kısa zamanda insanlarımıza ulaşır. Senaryoyu, 75 yaşındaki bir amcanın anlattığı hikayeden yola çıkarak yazdım'' diye konuştu.

3/ 13
Güneşi Gördümün galası yapıldı

ALTAN ERKEKLİ: DAĞLARIN GÜZELLİĞİNİ GÖRECEĞİZ

Filmde rol alan sanatçılardan Altan Erkekli de bu coşkunun her salonda yaşanacağına emin olduğunu vurgulayarak, ''Mahsun'un söylediği gibi barış için halaylar çekilecek. Bu dağların güzelliğini hep beraber göreceğiz'' dedi.

Tiyatro sanatçısı Yıldız Kenter ise ''Film acıydı, ama bu sancıyı görmemiz gerekiyor'' şeklinde konuştu.

ÜNLÜLER AKIN ETTİ

Galaya, filmin oyuncuları Demet Evgar, Emre Kınay ve Hande Subaşı ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, sanatçı Orhan Gencebay, oyuncu Fadik Sevin Atasoy ve manken Azra Akın'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda ünlü isim katıldı. Aşırı kalabalık nedeniyle zaman zaman izdiham oluştu.

4/ 13