Hababam Sınıfı nereden nereye

Hababam Sınıfı nereden nereye

Hababam Sınıfı nereden nereye

‘Hababam Sınıfı’nın oyuncuları Halit Akçatepe (Güdük Necmi), Tuncay Akça (Bacaksız), Cafer Dere, Ahmet Arıman (Hayta İsmail), Mehmet Çatay, Ercan Gezmiş ve Tayfun Akalın'ın aralarında olduğu 7 oyuncusu 40 yıl sonra buluştu.

1/ 6
Hababam Sınıfı nereden nereye

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin ‘Yeşilçam’a Saygı’ etkinliğinde biraraya gelen oyuncular filmin hayatta olmayan diğer oyuncularını ve emektarlarını hep birlikte andılar. Dernek binasında buluşan oyuncular Hababam Sınıfı’nın 40. yıl pastasını kesti. Daha sonra klasik otomobillerle filmin çekildiği Üsküdar Koşuyolu’nda bulunan Adile Sultan Kasrı’na gitti.

2/ 6
Hababam Sınıfı nereden nereye

Oyuncular Halit Akçatepe (Güdük Necmi), Tuncay Akça (Bacaksız), Cafer Dere, Ahmet Arıman (Hayta İsmail), Mehmet Çatay, Ercan Gezmiş, Tayfun Akalın 40 yıl sonra filmin çekildiği merdivenlerde fotoğraf çektirdi.

3/ 6
Hababam Sınıfı nereden nereye

Hababam Sınıfı filminin zaten her şeyi söylediğini dile getiren Halit Akçatepe, “40 yıldır seyredilen bir film için ne konuşulur ki? Seyirci o kadar beğenmiş, o kadar sevmiş ki 40 yıldır sıkılmadan hala seyrediyor ve seyredecek de. Çok güzel ve çok iyi bir filmidi. Bütün bu arkadaşlarımızın hepsi çok gençti. Ama çok da güzel oynadılar. Tabi Hababam Sınıfı dendiği zaman Ertem Eğilmez'i unutmamak lazım. O filmin büyük başarısı Ertem Eğilmez'e aittir. Ama tabi ki yazarı koca usta Rıfat Ilgaz, müziklerini yapanda Melih Kibar. Bunlar unutulmaz insanlardır. Onların sayesinde bu film bu zamana kadar gelmiştir” şeklinde konuştu.

4/ 6