Hadise ye tahammül edemiyorum

Perihan Mağden'den filtresiz ve acımasız eleştiriler

Hadise ye tahammül edemiyorum

Perihan Mağden tam bir ekran canavarı. Ekranella.com’a yazdığı televizyon yazılarının üzerine, bir de sıfır kilometre makalelerinden oluşan kitap hazırlığında. Mağden’le, evinin salonunda, televizyon karşısına geçtik, dizi dünyasını filtresiz ve acımasızca masaya yatırdık. Tüm ekran şöhretleri nasibini aldı. Fazlasıyla!

Kadınlar aseksüel erkekler firijit

Türk dizilerinde seksi kadın yok. Hepsi ‘Höt höt’ ve çok aseksüel. Oysa Türk kadınlarının sırf bu topraklardaki kadınlara ait olan müstehcen bir seksapeli var. Bunu genç Türkân Şoray’da ve Müjde Ar’da gördük. Hülya Avşar ve Sibel Can’da da 90’lar boyunca bu seksilik foşur foşur üstümüze aktı. Nirvana’ya eriştik. Yeni kızlarımdaysa bunlar yok. Erkek oyuncular da kendilerini rollerde firijit gibi yapıyor. Bir seviyelilik ki ölmek üzereyiz. Mesela İbrahim Çelikkol yeni bir Kadir İnanır olabilir. İffet dizisinde hem müthiş hem seviyesizdi. Ama Merhamet’te zengin bir bankacı gibi görünmek için firijit adamlara benziyor.


(Hürriyet)

1/ 18
Hadise ye tahammül edemiyorum

HAKAN KURTAŞ
Kötü vücutlu aşk objesi olamaz

Hazal Kaya ve Özgü Namal’ın hastasıyım. Kaya, geçen sezon kötü bir projede harcanmıştı. Hop ‘Aşk’ dizisine atladı. Kızı kötü olan bir karakter yaptılar. Başroldeki çocuk Hakan Kurtaş bir yüzücüyü canlandırıyordu. Sen berbat yüzen, kötü vücutlu bir adamı bana yüzücü olarak yutturamazsın. Ayrıca o tip bir çocuğu ben aşk objesi olarak izlemek istemiyorum.

2/ 18
Hadise ye tahammül edemiyorum

NURGÜL YEŞİLÇAY
Hatanın feriştahını yaptı

Ara vermeden önüne gelen her işe atladı. Ve kadın oyuncuların yaptığı hatanın feriştahını yaptı. “Ben Nurgül Yeşilçay’ım parama bakarım. Bu televizyonculuk işinde o da tutuyor, bu da tutuyor. Ben ne bileyim ne tutacak, hadi len!” diyerek bodoslama daldı ve iki üç defa tosladı. Hep ismine ve kendine güvendi. Mağlubiyetleri de hak etti. Ama ‘Cinayet’ tutmazsa üzülürüm. Çünkü bu sefer hak etmiyor.

3/ 18
Hadise ye tahammül edemiyorum

EBRU GÜNDEŞ
Yasını evde tutsun

Yarışmada jüriliğe devam etmesi halkla ilişkiler açısından doğru karar olabilir ama kocası hapiste olduğu için ‘sert, acımasız ve tavizsiz’ kadın olarak durması beni deli ediyor. “Ona bu yolda başarılar” diliyorum dışında lafı yok. Madem yastasın, evinde tut yasını!

4/ 18