Her türlü başarılılar

Her türlü başarılılar

Her türlü başarılılar

Gişede ‘6 milyon’u yakalamak, reytingleri birbirine katmak, yeni bir mizah yaratmak ya da bir kardeşlik hukuku oturtmak... Başarı hangisi? Aslında çok da önemli değil. Sonuçta Ahmet Kural ve Murat Cemcir’de hepsi var. İkili ‘Kardeş Payı’ isimli diziyle dönüyor. Bu sefer yanlarında bir de Seda Bakan var

(Hürriyet)

1/ 12
Her türlü başarılılar

Mekânımız Kanlıca meydandaki ‘Karapençe’ isimli kahvehane. Bir süredir bu sokakta yaşayanların hayatında bir değişim var. Çünkü Ahmet Kural ve Murat Cemcir dizileri ‘Kardeş Payı’nı bu mahallede çekiyor. Herkes set kalabalığına rağmen halinden memnun. Kahvedekiler adeta oyuncu kıvamına gelmiş bile. Ayaküstü sohbet ettiğim bir çok kişiye ikiliyi soruyorum. Cevap net: “Onlar bizden biri gibi. Samimiler. Sohbet ediyoruz sık sık. Başarıları da herhalde bu.”

2/ 12
Her türlü başarılılar

Ay’a çıktık kardeş olamadık
Gişede 6 milyonu deviren bu adamlar, komedi dünyasının üç atlısı; Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar ve Ata Demirer’i son günlerde beyazperdede sıkıştırıyor. Günümüzün ‘Zeki-Metin’i olarak anılmaları da cabası. Peki hangi noktada Ahmet Kural ve Murat Cemcir hayatımızın bir parçası oldu? Aslında uzun yıllardır oyunculuk yapan ikilinin kırılma noktası ‘İşler Güçler’ dizisi. Irkla, cinsiyetle alay etmeden ve argonun dibine vurmadan yaptıkları mizah alametifarikalarını oluşturuyor. Bu kadar sevilmelerinin sırrını Murat Cemcir biraz da işlerindeki kardeşlik duygusuna bağlıyor: “Nanoteknolojiyle insanoğlu artık Ay’a çıkmayı başarıyor ama kardeş olmayı beceremiyor. Kimse kimseye bir alacağı yoksa yardım etmiyor. İşte bizim sırrımız burada ortaya çıkıyor: Kardeşlik, dostluk, dayanışma ve samimiyet.”

3/ 12
Her türlü başarılılar

Anlattıkları bu toz pembe kardeşlik ve dostluk zincirleri sadece işle sınırlı değil. İkili gerçekten abi kardeş gibi. En çok birbirlerinin esprilerine gülüyorlar. Haftanın en az dört gününü birlikte geçiriyorlar. Tek bir kaş ve göz hareketi dertlerini birbirlerine anlatmaya yetiyor. Ahmet Kural, “Birbirimizi yargılamadan sevmemiz yaratıcılığımızın kısıtlanmamasını sağlıyor” diye dostluğun başarıya etkisini vurguluyor.

4/ 12