Hollywoodun asi kızları

Hollywood filmlerinin unutulmaz piskopat kızları..

Hollywoodun asi kızları

SHARON STONE/ BASIC INSTINCT 1992

Temel İçgüdü (Catherine Tramell): 1992 ve 2006'da seyirci karşısına çıkan filmde cinayet romanı yazarı, esrarengiz Catherine'in ağına ilk filmde Michael Douglas, ikincisinde David Morrissey düştü. Buz kıracağıyla cinayet işleyen, ancak bunu yaptığı bir türlü ispatlanamayan Tramell, psikolojiyi çok iyi bildiği için yakalanamayan bir katil oldu.

1/ 13
Hollywoodun asi kızları

ANGELICA HUSTON/ THE GRIFTERS 1990

Stephen Frears'ın yönettiği kara film'in en iyi örneklerinden The Grifters, Anjelica Huston'ın başarılı bir oyunculuk sergilediği Lilly Dillon karakteri oğlunu bile öldürmekten çekinmeyecek kadar soğukkanlıdır.

2/ 13
Hollywoodun asi kızları

ANNE PARILLAUD/ LA FEMME NIKITA 1990

Luc Besson'u tüm dünyaya tanıtan, şiddet sinemasına, özlenen 'Fransız bakışını' geri getiren film. Uyuşturucu kullanan, hayattan iyice kopmuş bir kadın olan Nikita (Anne Parillaud), çılgın arkadaşlarıyla bir dükkana giriyor ve hırsızlık yapıyor.

3/ 13
Hollywoodun asi kızları

DEMI MOORE/ CHARLIZE ANGEL 2003

Melekler iş başında. Tanık koruma programına alınmış insanların kimliklerine erişmek için gerekli olan şifreyi saklayan yüzükler çalınır ve beklendiği gibi melekler bu yüzükleri bulmakla görevlendirilir. Ama bu sefer karşısında mücadele verecekleri kişi, Demi Moore’un canlandırdığı, onları çok iyi tanıyan “düşmüş” bir melektir.

4/ 13