İçimdeki erkek

İşte içindeki erkeği çıkaran ünlü kadınlar...

İçimdeki erkek

Bir çırpıda kadın kılığına girmiş onlarca erkek oyuncu sayabiliriz. Ama bunun tersini yani erkek kılığına giren kadın oyuncuları düşündüğümüzde… Kitabı için erkek kılığına giren Elif Şafak mı desek, Ayşe Arman mı desek, Pelin Öztekin mi? Kimler var peki içindeki erkeği dışarı çıkaran?

1/ 13
İçimdeki erkek

Elif Şafak Türkiye’nin en çok satan kadın yazarlarından Elif Şafak kitabı İskender’de bir kadın ve oğlunun hikayesini anlatan ünlü yazar kitabında; ‘Bu ülkede erkeklik nasıl inşa ediliyor? Nelerden geçiliyor? Kadınların bunda rolü ne? Analar oğullarını nasıl yetiştiriyor?’ sorularına cevap veriyor. Kitabındaki erkeği ve kadını tek bir karede vermek için erkek kılığına giren Şafak son derece yakışıklı bir erkek olmuş.

2/ 13
İçimdeki erkek

Ayşe Arman Gazeteci Ayşe Arman, Seyfi Dursunoğlu’yla yaptığı röportaj için erkek kılığına girmişti. Erkek kılığının olmazsa olmazı bıyığı keyifle takan Ayşe Arman kısa süre içinde sarışın güzel kadından esmer bıyıklı bir erkeğe dönmüş. Kirli sakalı ve peruğuyla son derece maço bir erkek görüntüsü çizen başarılı gazeteci Seyfi Dursunoğlu’nun yarattığı Huysuz Virjin karakterine ayağını bile yıkattı. Arman’ın fotoğraflarına bakınca erkek olmaktan mutlu olduğu belli oluyor.

3/ 13
İçimdeki erkek

Yeşim Ceren Bozoğlu Oyuncu Yeşim Ceren Bozoğlu rol gereği erkek kılığına giren oyunculardan. Kısa bir peruk ve taktığı bıyıkla yılların bıçkın delikanlılarına taş çıkartacak bir havaya bürünen Bozoğlu, erkeksi duruşu ve tavırlarıyla rol değil de gerçekten bir erkekmiş gibi görünüyor. Güzel oyuncu erkek olmasıyla ilgili deneyimini, “Bu halimle annem babam görse tanımakta zorlanırdı herhalde. Bir erkeği canlandırmak çok eğlenceliydi. Her şey iyi hoştu ama bıyıklar çok rahatsız ediciydi” diyerek anlatıyor.

4/ 13