İş doğallıkta bitiyor

İş doğallıkta bitiyor

İş doğallıkta bitiyor

Bond kızı, kült indie filmlerinin prensesi ya da mitolojik kahramanları dize getiren hırslı bir savaşçı. Eva Green, farklı rolleri denemekten korkmayan, Hollywood’un en başarılı kadınlarından. Peki kırmızı halının öldüren cazibesinin güzellik sırları ne, modayla arası nasıl? Fransız oyuncu çekiciliğinin sırrını şöyle özetledi: “Kadını gösteren saçı”...

1/ 8
İş doğallıkta bitiyor

Yetenek bir yana, tarz ve imaj olarak bir Hollywood yıldızının en güçlü silahı nedir? Kırmızı ruj mu, buğulu bakışlar mı?

-Bir oyuncu olarak mükemmel saçlara sahip olmanın çok önemli olduğunu söyleyebilirim. Stil dediğiniz şey, filmden diğerine değişiklik gösterebiliyor. Ama her zaman güzel görünmek zorundasınız. Burada da saçlar önemli rol oynuyor.

Bir röportajınızda ergenlik yıllarında açık renkli saçlarınızı kuzguni siyaha boyadığınızı okumuştum. Ruh halinize göre saç boyayan kadınlardan mısınız?

-Aslında hayır. Saçlarımı yeni bir film için hazırlanmaya başladığım zamanlarda boyatıyorum. Role ve karaktere bürünmek için farklı bir saç stili düşünmek olmazsa olmazlardan benim için. Ama itiraf edeyim, saç rengimde değişiklik yapmayı çok seviyorum. Saç rengi ve stil, kişiliğinizi ve karakterinizi yansıtmanın bir yolu. Değişimse özgür ve iyi hissettiren bir duygu.

Siyahtan sarıya her tonu denemiş biri olarak, hangi Eva favoriniz?

-Kumral. Benim için doğallık önemli: Sıcak ve koyu renkler cilt tonuma daha çok yakışıyor. Böylece daha doğal bir görünüm elde etmiş oluyorum.

2/ 8
İş doğallıkta bitiyor

Verebileceğiniz en iyi ‘güzellik’ tavsiyesi nedir?

-Güzellik iksirim: Bol likit. Bol su için, bol sebze suyu tüketin. Saçınızı da temiz tutun.

Beylik bir soruyla devam edelim: Stilinizi nasıl tanımlarsınız?

-Aslında pek çok farklı stili bir arada taşıyorum diyebilirim. Değişimi seviyorum; ama beni sıklıkla siyahlar içinde görebilirsiniz.

3/ 8
İş doğallıkta bitiyor

Peki, kırmızı halı stili? Sizi hep iddialı, dumanlı göz makyajı ve kırmızı rujla görüyoruz. Bu ‘femme fatale’ imajı ne kadar sizi yansıtıyor?

-Kırmızı halıda dramatik bir görünüm sevdiğim için daha teatral giyindiğimi söyleyebilirim. Amacım yalnızca eğlenmek! Günlük hayatımdaysa  son derece sadeyim zaten... Favori parçalarım siyah tayt, motorcu botu ve ‘cool’ tişörtler.

Burada bir tezatlık seziyoruz. Bir yandan spor ve yalın bir tarz, diğer yandan öldüren cazibe modu... Hangisi sizsiniz?

- İkisi de benim tabii ama itiraf edeyim, güçlü ve dominant karakterleri canlandıran bir oyuncu olarak aslında utangaç bir yapım var.

Kişisel hayatınızla iş hayatınız arasındaki dengeyi nasıl kuruyorsunuz bu durumda?

-Oyunculuğu çok seviyorum ve sevdiğim bir şeyi yapmak iş gibi gelmiyor açıkçası.

4/ 8