İşte çok tartışılan o sahneler

Türk sinema ve dizilerindeki çok tartışılan öpüşme sahneleri..

İşte çok tartışılan o sahneler


Aslında bu tür sahneler bir zamanlar sadece Yeşilçam'da değil sinemanın kalbi Hollywood'da da skandal yaratıyordu. Tıpkı sol karede gördüğünüz The Kiss (Öpücük) filmindeki gibi. 1896'da çekilen bu sessiz filmde John C. Rice ile May Irwin'in 30 saniye süren öpüşme sahnesi öyle büyük bir tepki gördü ki.. Bunun ardından ABD'de 1930'larda çıkan bir yasa sinema filmlerindeki öpüşme sahnelerini 10 saniyeyle sınırladı. Sağ karede ise Türk sinemasının ilk öpüşme sahnelerinden biri. Muhsin Ertuğrul'un 1932'de çektiği Bir Millet Uyanıyor'da Emel Rıza ve Ercüment Behzat Lav dönemin koşullarına göre oldukça cesur bir öpüşme sahnesi için kamera karşısına geçmişler.

1/ 20
İşte çok tartışılan o sahneler

Günümüzün genç kuşak yıldızları ise rollerinin gereğini her koşulda yerine getiriyorlar... Kendi özel yaşamlarını, kişiliklerini bir yana bırakarak canlandırdıkları karakterin her türlü insancıl durumunu beyazperdeye yansıtıyorlar. Durum böyle olunca da bir zamanlar tabu olan bu sahnelerin böylesine rahatlıkla beyazperdeye yansıtılıyor olması günlerce konuşuluyor.

2/ 20
İşte çok tartışılan o sahneler


Nurgül Yeşilçay ile Özcan Deniz Asmalı Konak'ın çeşitli bölümlerinde bazı sahnelerde yakınlaştı.

3/ 20
İşte çok tartışılan o sahneler


İşe son yılların rekor kıran öpüşme sahnelerinden biri. Yaprak Dökümü'nün Fikret'i Bennu Yıldırımlar ile eşi Tahsin'i canlandıran Ahmet Saraçoğlu'nun rol aldığı bu sahne milyonları ekrana kilitledi.

4/ 20