İşte Keriman'ın bilinmeyenleri

İşte Keriman'ın bilinmeyenleri

Ünlü komedyen Mehmet Ali Erbil Paramparça'nın Keriman'ı Nursel Köse'nin 30 yıl önce çekilen fotoğrafını "Otuz yıl önce Almanya da Nursel Köse ile..." notu ile paylaştı.Nursel Köse'nin fotoğrafı onlarca beğeni aldı. 

1/ 20
İşte Keriman'ın bilinmeyenleri

Birleşik Arap Emirlikleri’nden yayın yapan MBC4 kanalında yayınlanan Turki Ekstra’ programında soruları yanıtlayan Nursel Köse, liseyi İstanbul’da bitirdiğini, üniversite okumak için gittiği Almanya’da ’Mimar-mühendis’ olduğunu, diplomayı ailesine verdiğini söyledi. Yüksek öğretimini tamamladıktan sonra sanatçı olarak sinema, tiyatro, kabare, dizi oyunculuğuna sarıldığını belirten Köse, Almanya’nın ilk kadın tiyatrosunu kurduğunu kaydederek şöyle dedi:  

2/ 20
İşte Keriman'ın bilinmeyenleri

"İlk kadın kabareyi ben yaptım, Benden sonra yapan olmadı. Hem kurdum, hem yazdım, hem oynadım. Türkçe, hem de farklı karakterlerde oynadım. Ama tamamen Türkiye’ye gelmedim. Hem orada, hem burada yaşıyorum." 

3/ 20
İşte Keriman'ın bilinmeyenleri

Nursel Köse, hem Türkiye hem de Almanya’da ünlü olduğu hatırlatılınca, "Sinemada enternasyonal bir platformda gidiyorsunuz. Oynadığım Fatih Akın’ın filmi bütün dünyayı dolaştı ve isim olmayı biraz da olsa becerdim. Almanya’da yapılmış bir film üzerinden Türkiye’ye geldim ve Altın Portakal’ı, ödüller aldım. Ama, Paramparça’ benim Türkiye’deki miladım tamamen" dedi. 

4/ 20