İşte Ukraynanın Hürremi!

Olga Sumskaya da Muhteşem Yüzyıl dizisini eleştirdi..

İşte Ukraynanın Hürremi!

Muhteşem Yüzyıl dizisiyle ilgili tartışmalar, Hürrem Sultan'ın memleketi Ukrayna'ya da sıçradı. Ukrayna'da daha çok oynadığı Hürrem Sultan rolüyle bilinen Olga Sumskaya, "Hürrem Sultan için seviyeli filmler çekilmeli. Hürrem Sultan, Ukrayna ile Türkiye'yi yaklaştıracak bir şahsiyet. Onun hayatını öyle bir filme almak lazım ki uluslararası arenada iki ülke halkı incitilmesin ve iki ülke çıkarlarına hizmet etsin" açıklamasıyla tartışmaya katıldı.

1/ 18
İşte Ukraynanın Hürremi!

EROTİK SAHNELERE GİRİLMEMELİYDİ
Muhteşem Yüzyıl'da yer alan harem sahnelerine tepki gösteren Sumskaya, "Biz Ukrayna'da çektiğimiz dizide bile haremin mahremiyetine saygı gösterdik. Hele hele toplumun muhafazakar olduğu Türkiye'de erotik sahnelere hiç girilmemesi lazımdı. Biz de dizimizde ilk önce Kanuni ile Hürrem'in ilk halvet gecesini çekmiştik; fakat daha sonra ahlaki değerleri düşünerek kestik ve göstermedik" şeklinde konuştu.

2/ 18
İşte Ukraynanın Hürremi!

TÜRBESİNİ ZİYARET ETMİŞ
Hürrem Sultan rolünde oynamasına rağmen gerçek manasıyla Hürrem Sultan'ı İstanbul'da tanıdığını belirten Olga Sumskaya, Hürrem Sultan'ın türbesini de ziyaret ettiğini söyledi. Sumskaya, türbe ziyaretini şu şekilde anlattı: "Hürrem Sultan'ın Türkiye'deki türbesini ziyaret ettiğimde kendime çok yakın birisinin orada yattığını hissettim ve ağladım. Biz filmimizi Ukraynalı bir yazarın yazdığı romandan yola çıkarak çektik. Biz dizide iki muhteşem insanın aşkını anlatmıştık. Hürrem Sultan çok büyük bir kadın ve biz onu maalesef Türkiye'ye gidince tanıdık. Hürrem Sultan türbesinde, Türk halkının ona olan saygı ve sevgisini gördük. Türk kızları türbeye ayakkabılarını çıkarıp büyük bir hürmetle giriyorlar ve onun için dua ediyorlardı. Bu beni çok etkiledi. Bugün imkanımız olsa Hürrem'i gösteremediğimiz diğer iyi yönleriyle de çekmek isterdik" dedi.

3/ 18
İşte Ukraynanın Hürremi!

4/ 18