Kadın mı aldatır erkek mi?

Kadın mı aldatır erkek mi?

Kadın mı aldatır erkek mi?

Geçen hafta Nefise Karatay’ın eşi Yusuf Day’ın Bodrum’da Esra-Ceyda Ersoy kardeşlerle görüntülenmesi, “ihanet” konusunu yeniden gündeme taşıdı.

Peki ne oluyor da mutlu giden bir ilişkinin emniyet kilidi bir anda çözülüyor, çiftler kendini farklı arayışların içinde buluyor? Hafta Sonu dergisi, Day olayından yola çıkarak “ihanet” konusunu masaya yatırdı, akıllardaki soruları hem uzmanlara hem de ünlü simalara sordu: Kadın mı aldatır, erkek mi? İhanet neden olur?

1/ 15
Kadın mı aldatır erkek mi?

Gün geçmiyor ki yeni bir aldatma haberi basına yansımasın. Geçtiğimiz günlerde Nefise Karatay ile evli olan işadamı Yusuf Day’ın bir arkadaşıyla birlikte, “Cicişler” lakaplı Esra ve Ceyda Ersoy’la görüntülenmesi, magazin gündeminde bomba etkisi yarattı. Haliyle gözler iki hafta önce doğum yapan Karatay’a çevrildi. Ünlü sunucu, kısaca eşine çok güvendiğini söyleyip konuyu kapattı.

2/ 15
Kadın mı aldatır erkek mi?

Diğer yandan, geçtiğimiz günlerde bir magazin programına konuk olan Ebru Şallı da “Kadınlar daha çok aldatıyor ama belli etmiyor” diyerek konuya başka bir boyut kazandırdı. Bu gelişmeler sonrası bir “ihanet” dosyası açmak kaçınılmaz oldu!

3/ 15
Kadın mı aldatır erkek mi?

İHANETİN SEBEBİ  HERKESE GÖRE FARKLI

Uzmanlara göre, kadınlar duygusal boşluğa düştüğünde, erkekler ise daha içgüdüsel olarak aldatıyor. Kadınların, ilişkilerinde yoksun bırakıldıkları romantizmi, heyecanı ve duygusal boşluğu tamamlamak için, erkeklerinse daha çok anlık tatmin duygusuyla aldattığı söyleniyor.
Peki bu sorunun gerçek yanıtı ne? İşte Davranış Bilimleri ve İletişim Uzmanı Aşkım Kapışmak ile Evlilik ve Aile Danışmanı Psikolog İlkim Öz’ün konuyla ilgili yorumları...AŞKIM KAPIŞMAK:  ALDATAN KADINDIR, ERKEK DEĞİL!

Sadakatsizliğin insanların doğasında olduğuna dikkat çeken Aşkım Kapışmak, kadının aldatma sırasında işe duygusunu da kattığını söylüyor. Erkeklerin ise yüzde 90 cinsel ilişki için ihanet ettiğini belirten Kapışmak, şöyle devam ediyor:
“Aşkla cinsellik bir araya geldiğinde aldatma olur. O yüzden aldatan kadındır, erkek değil. Sadece cinsel ilişki kurulduğunda bu aldatmaya girmiyor. Evlilik, sevgili anlaşmaları önce ruhen yapılır, cinsellik ikinci plandadır. Erkekler ikinci plandakiyle ilgili sorun yaşıyorlar. Kadınlar ise asıl anlaşmayla ilgili sorun yaşıyor. Uzun süre ilgi görmeyen, kocasından umudu kesmiş kadınlar aldatıyor. İlgi görmüyorsa iki sene sonra dışarı bakmaya başlıyor. Aldatılmış kadınlar da intikam almak için aldatıyor. Seksüel enerjisi yüksek kadınlarda da meyil var.”
Kadınların aldatırken iz bırakmadığını vurgulayan Kapışmak, kadın beyninin tasarım bölümünün çok geliştiğini ve bu nedenle her adımını planlı attığını belirtiyor: “Kadın daha organizasyonel düşünür; ‘Gideyim yatayım’ demez. Hemen yatmak istemez zaten. O yüzden de iz bırakmaz. Erkek aldatacaksa bodoslama girer olaya. Erkek hiperaktifleşmeye başlar. Tutarsız davranışlar sergiler, bir anda değişir...”

4/ 15