Kate ve Williamın kıyafet gafı

Kate ve Williamın kıyafet gafı

İngiltere sarayının gözde çifti Cambiride Dükü William ve Düşes Catherine’in, Fransa’da gizlice çekilmiş üstsüz fotoğrafların gölgesinde yaptıkları Pasifik adaları turunda da küçük çaplı bir skandala karıştıkları ortaya çıktı.

1/ 16
Kate ve Williamın kıyafet gafı

E!News’ün haberine göre, Kraliçe İkinci Elizabeth’in tahta çıkışının 60’ıncı yıldönümü vesilesiyle yapılan kutlamalara katılmak için 16 Eylül’de Solomon Adaları’na giden kraliyet çifti, yerel kıyafetler yerine 3 bin kilometre ötedeki Cook Adaları yerel kıyafetleri ile onurlarına düzenlenen partiye katılınca Solomonluları gücendirdiler.

2/ 16
Kate ve Williamın kıyafet gafı

Cambridge Dük ve Düşesi’nin sözcüsü, karışıklığa yerel kıyafetler hakkında “kendilerinin yanlış bilgilendirilmelerinin yol açtığını” açıkladı. Hangi adada hangi gömlek giyildiğinden habersiz çift kendilerine verilenleri giydiği için ne olduğunu bile anlamamışlardı. Hatanın fark edilmesi üzerine William ve Kate üzerlerini değiştirerek partiye devam ettiler.

3/ 16
Kate ve Williamın kıyafet gafı

Kate'in Güney Pasifk turu sırasında dokuz günde 18 değişik kıyafet giymesi İngiltere basınında “Düşes’in Güney Pasifik defilesi” şeklinde yorumlanmıştı. Bir moda hayranı olarak bilinen Düşes, kıyafetlere 13 bin sterlin harcayarak bir rekora imza atmıştı.

Kate geziye göz kamaştıran 1500 sterlinlik Jenny Packham imzalı pembe saten elbiseyle başladı.

4/ 16