Kemal Sunal'ın ölüm yıldönümü

Kemal Sunal'ın ölüm yıldönümü

Türk sinemasının büyük isimlerinden biri olan usta oyuncu Kemal Sunal, vefatının 16. yılında anılıyor...

1/ 17
Kemal Sunal'ın ölüm yıldönümü

3 Temmuz 2000'de hayatını kaybeden Kemal Sunal'ın ailesi ve sevenleri, anma için Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında bir araya gelecek. Tören, saat 11.30'da başlayacak

2/ 17
Kemal Sunal'ın ölüm yıldönümü

Lise yıllarında tiyatro ile ilgilenmeye başladı Kemal Sunal, 11 Kasım 1944'te İstanbul'da doğdu. Mimar Sinan İlkokulu ve Vefa Lisesi mezunu olan sanatçı, liseyi 11 yılda tamamladı. Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'ndeki eğitimini 12 Eylül 1980'de yarım bıraktı. Üniversite dönemi ve sonrasında Emayetaş Fabrikası'nda çalışan sanatçı, tiyatro ve sinema dünyasına adım atmadan önce elektrikçi çıraklığı yaptı.

3/ 17
Kemal Sunal'ın ölüm yıldönümü

Usta sanatçı 1985 yılında Ses Dergisi'nde yayımlanan bir röportajında lise yılları ile ilgili şöyle diyor: " Bir ara, Vefa Lisesi'nin en eski adamıydım. Çünkü her sınıfı iki senede geçtim. Bir tek yıl, kalmadan geçebildim. Ama bu benim tembelliğimden, salaklığımdan ileri gelen bir şey değildi. 15¬20 kişilik bir grubumuz vardı. Beraber geçiyorduk, beraber kalıyorduk. Anlaşmış bir gruptu. Bir nevi haylazlıktı tabii… Vefa'yı işte böyle zar zor şartlar altında bitirebildim"

4/ 17