Kim Petras

Alman pop müziğinin genç yıldızlarından Kim Petras bir zamanlar erkekti !

Kim Petras

KIM BİR ZAMANLAR ERKEKTİ

Alman pop müziğinin genç yıldızlarından Kim Petras, upuzun sarı saçları, mavi gözleri ve bebeksiliğini yitirmemiş yüz ifadesiyle son derece çekici görünüyor. Ama, önce 2007'de internette yayınladığı bir videoyla dikkat çekip bir yıl sonra çıkardığı Last Forever adlı single'ıyla yıldızı iyice parlayan Petras'ın ilk bakışta belli olmayan ve duyanları şaşırtan bir özelliği var: Kim Petras, aslında bir erkek olarak doğdu.

1/ 16
Kim Petras

Doğduğunda ailesinin Tim adını verdiği genç kız, şu sıralar yeni çıkardığı Die For You adlı single'yla olduğu kadar dünyada cinsiyet değiştirme ameliyatı geçiren en genç insan olması nedeniyle de basının ilgi odağı. Üstelik bunun için 16 yaşına kadar beklemiş olması da olayı basın açısından daha ilginç hale getiriyor.

2/ 16
Kim Petras

Kendisini bildiği ilk günden bu yana kadın gibi hissettiğini ve yanlış vücutta olduğunu söyleyen Petras, kısa bir süre önce ameliyat oldu ve adını da Kim olarak değiştirdi. 12 yaşından bu yana hormon tedavisi gören Petras, "Bu ameliyatla hayatımdaki bir çok şey değişti. Artık yüzme havuzunda bikinimi değiştirmek için hiç bir zorlukla karşılaşmıyorum" diye konuşuyor.

3/ 16
Kim Petras

İşin ilginç yanı Kim'in cinsiyet değiştirme isteğine ailesinin hiç karşı çıkmaması. Genç kız her aşamada en büyük desteği ailesinden aldığını söylemeden edemiyor.

4/ 16