Kriz ünlüleri de vurdu

Ekonomik kriz sadece sıradan vatandaşı değil ünlülerin hayatını da olumsuz yönde etkiledi.

Kriz ünlüleri de vurdu

Hande Subaşı

Kriz yüzünden ikinci arabadan vazgeçtim!

Kriz sonrası harcamalarıma daha fazla dikkat ediyorum. Ödemelerimi aksatmamak için gayret gösteriyorum. Düzenli bir maaşımın olmaması bana tedbirli yaşamayı öğretti. Daha az benzin yakan ikinci bir araba almak istiyordum ama şimdilik bunu erteledim.

1/ 8
Kriz ünlüleri de vurdu

Petek Dinçöz

Eski kıyafetlerimi yenileyip giyeceğim

Yazdan itibaren 'ekstra' diye tabir ettiğimiz konserlerimiz azaldı. Arsa ve ev almak gibi yatırım planlarım vardı ama vazgeçtim. Alışveriş keyfim kalmadı. Artık düzenli olarak kıyafet alışverişi yapmıyorum. Sahne kıyafetlerimin yenisini yaptırmayı da askıya aldım. Giydiğim elbiseleri de artık revize ettirip kullanacağım. Aslında döviz kuru bir yıl sabitlenip, faizler aşağı çekilse insanlar tekrar ellerini ceplerine atar ve kriz daha kolay atlatılır.

2/ 8
Kriz ünlüleri de vurdu

Deniz Seki

Sahne fiyatlarımda artık daha esneğim

Gerçekten bizi zor bir dönem bekliyor. Ama ekonominin düzeleceğini düşünüyorum. Bu tip kaos ortamlarında önce eğlence sektörü etkileniyor. Orkestra arkadaşlarımla fiyatlarımızda esnek olma kararı aldık. Harcamalarıma dikkat ediyorum, kostüm ve aksesuvarlarımda kısıtlamaya gidiyorum. Zaten müzik dışında bir şeye yatırım yapmıyorum.

3/ 8
Kriz ünlüleri de vurdu

Başak Sayan

Borçlarımı kapatmaya çalışıyorum!

Aslında krizin Türkiye'yi önümüzdeki ay ve nisanda daha çok etkileyeceğini düşünüyorum. Krizin orta sınıfı yok etmesinden; zenginlerin daha zenginleşip, fakirlerin daha da fakirleşmesinden endişe duyuyorum. Ama ben zaten çok para harcayan biri değilim. Kara günler için para biriktiririm. Şu anda da borçlarımı kapatmaya çalışıyorum.

4/ 8