Küba Tsunami'si kıyılarımızı vurdu

Küba Tsunami'si kıyılarımızı vurdu

Küba Tsunami'si kıyılarımızı vurdu

Türkiye’de çalışan yabancı mankenlerin en uzun soluklusu o. Kübalı model Tsunami Valiente Bacallao (30) tam 7 yıldır İstanbul’da yaşıyor. Beşiktaş’ta oturuyor, Çarşı’yı destekliyor, en beğendiği erkek Süleyman Seba. “Bir Türkle evlenir misin” sorusuna bile cevabı Türk işi: “Neden olmasın, kısmet bu işler!”

1/ 8
Küba Tsunami'si kıyılarımızı vurdu

Bana Kübalı olmayı anlatır mısınız?
Kübalı olmak çok eğlenceli, merak uyandıran, gurur verici bir şey. İnsanlar Kübalı olduğumu duyduklarında hemen sorular sormaya başlıyor. Müzik, puro, politika, en iyi sezonu, mimari, karışık kültürümüzden falan konuşuyoruz. Kübalı kadınlar güçlü karakterli, okumayı seven, müzik âşığı, tutkulu ve özgür kadınlardır.

2/ 8
Küba Tsunami'si kıyılarımızı vurdu

ADIMI BABAM KOYDU

Nasıl bir aileniz var?
Havana’da doğdum. Annem ve babam halen Küba’da yaşıyor. Amerika’da yaşayan bir erkek kardeşim var. Annem bir hotelde şef, babamın ise bir çiftliği var.

İsminizi kim koymuş?
Babam koymuş. Tsunami ismini bir dergide görmüş ve hoşuna gitmiş. Ben de adımı çok seviyorum, sarsıcı bir etkisi var.

Çocukken ne olmak isterdiniz?
Dans etmeyi, şarkı söylemeyi, makyaj yapmayı, giyinmeyi çok severdim. Dergilerde modelleri görünce keşke ben de onlar gibi olabilsem derdim.

3/ 8
Küba Tsunami'si kıyılarımızı vurdu

7 YILDIR TÜRKİYE'DE

Bir keşfedilme hikâyeniz var mı?
Hayır yok. Annemin bir arkadaşı model olmam gerektiğini söyledi ve beni Küba’da bir ajansa götürdü. Ve model oldum.

Küba’yı neden terk ettiniz?
Çünkü dünyayı merak ediyordum. Seyahat etmek ve farklı kültürleri tanımak istiyordum. İlk yolculuğumu İspanya’ya yapmıştım.

Peki Türkiye?
Burayı da çok merak ediyordum. İlk gelişim tamamen turistik geziydi. Sonra 23 yaşında iş için geldim ve kaldım. 7 yıldır buradayım.

4/ 8