Kutluay çiftinin evi

Demet Kutluay ile İbrahim Kutluay, Levent’teki villalarının kapılarını bir dergiye açtı.

Kutluay çiftinin evi

Eski Türkiye güzeli Demet Kutluay ile milli basketbolcu İbrahim Kutluay, Levent’teki dört katlı villalarının kapılarını InStyle Home dergisine açtı.

Bu ev, 2005’te taşındıklarında Demet ve İbrahim Kutluay çiftine belki de büyük geliyordu. Ama şimdilerde durum pek öyle değil. Kutluaylar’ın daha çok ailelerini ve yakın dostlarını ağırlamaktan keyif aldıkları bu dört katlı büyük villa, artık kızları ırem (3) ve oğulları Ömer (6 aylık) sayesinde onlara daha uygun gözükmeye başlamış.

“ıbrahim’le dört yıl önce Atina’dan ıstanbul’a dönünce, bu evde yaşamaya karar verdik. ıbrahim evi 10 yıl önce satın almıştı. Yıllarca boş durdu. Sonra baştan aşağıya dört duvar kalacak şekilde tamamen yıkılarak yeniden yapıldı. Bu sırada Ritz Carlton’ın rezidansında kaldık” diye anlatmaya başlıyor Demet Kutluay o günleri.


1/ 6
Kutluay çiftinin evi

KLASİKLE MODERN BİR ARADA

Kutluay, evi, eşi ve kendi zevkine uygun dekore ettiğini söylüyor: “Bu konuda profesyonel bir yardım almadık. Ben ne istediğimi gayet iyi biliyordum. O kadar çok ev değiştirmiştim ki, zorlandığımı söyleyemem. Öyle uzun zaman da almadı burayı dekore etmek. Bu konuda tecrübeli sayıyorum kendimi”.
Çift, evde klasik ve modern mobilyaları bir arada kullanmayı tercih etmiş. Evdeyken genelde hayat alt katta geçiyormuş. Evin duvarlarında krem, kumaşlarda ise toprak tonlarında renkler kullanılmış. “Aralarda renkli unsurlar kullanmayı seviyorum. Bunun için tablolar veya yastıklardan faydalanıyorum” diyor Demet Kutluay. Evdeki tablo zevkinin daha çok eşini yansıttığını söylüyor.

2/ 6
Kutluay çiftinin evi

BEN HER ZAMAN SADELİKTEN YANAYIM

450 m2’lik kullanım alanı olan evde, ilk iki katta geniş bir salon yer alıyor. Üst katta içinde banyoları olan beş oda bulunuyor. Bahçe katında mutfak ve salon, havuzlu geniş bahçeye açılıyor. Evin girişinde klasik tarzda döşenmiş diğer salonun yanında bir misafir tuvaleti bulunuyor. Girişin üstünde ıbrahim Kutluay’ın çalışma odası ve çocukların yatak odaları var. Çiftin odası evin çatı katında.

Salondaki büfenin ve dresuarın üzerinde Beymen Home’dan aldığı ve içinde aile fotoğraflarının yer aldığı çerçeveler dizili. Fotoğraflar onun için çok önemli: “Etrafta olmaları hoşuma gidiyor. O unutulmaz anları ölümsüzleştirip evin içine de yansıtıyorlar çünkü.” Evde öyle fazla aksesuvar sevmediği belli oluyor. “Ben her zaman sadelikten yana oldum. Bu kılık kıyafet seçimimde de böyle oldu yıllarca” diyor.

3/ 6
Kutluay çiftinin evi

HER ŞEYİ YİYİN AMA SPOR YAPIN

Kutluay’a doğumdan sonra nasıl böyle hızla kilo verdiğini soruyoruz. ırem’i 23, Ömer’i 20 kilo alarak, iki hafta da erken doğum yaparak dünyaya getirdiğini anlatıyor. Yediklerine asla dikkat etmemiş: “Hele emzirme döneminde yapacağınız en hatalı hareket, rejim yapmak olur. Sütünüzün kalitesini ve miktarını etkiler. Her şeyi yiyin ama sporunuzu eksik etmeyin. Haftanın iki günü özel trainer’ım Eftan Hoca ile vücut çalışıyorum, iki gün de Planet’te kardio yapıyorum.” Sabah çok erken kalkıyor. “Zaten çocukların arkasından koşturmaya başlayınca o kilolar ister istemez herkeste gider” diyor gülerek.

EN HİT YEMEĞİM DOMATESLİ PİLAV

Modellik günlerini özlediğinde özel bir defileye katılabileceğini söylüyor. ıbrahim Kutluay da bir-iki sene sonra basketbolun içinde yönetici olarak yer almak istiyor. Ünlü basketbolcu şimdilerde fırsat buldukça kayınbiraderi Enis şener ile ortak açtıkları Latife adlı Türk restoranına destek veriyormuş: “Eyüp’te Flat Ofis’te açıldı. Mönüsüne ailece karar verdik. Aklınıza gelen tüm Türk yemekleri var.”

Demet Kutluay, fırsat buldukça kızını da alıp onların yanına gidiyor. “Bizim evde yemeğe birlikte oturmak önemlidir. Ama ıbrahim de ben de öyle mutfağa girip yemek yapan tipler değiliz. Yardımcımız bu konuda çok başarılı” diyor. Ama özel istekler olduğunda mutfağa girmeyi ihmal etmiyor tabii. “Domatesli pilavım hâlâ istek alan en hit yemeğim” diyor ve muzipçe ekliyor: “Pilavı iyi yapan zaten tüm yemekleri de iyi yapmaz mıydı?”

4/ 6