Lady Bitch Ray

Almanya'da yaşayan Türk Kızı Reyhan Şahin, çılgınlıkta sınır tanımıyor..

Lady Bitch Ray

Asıl ismi Reyhan Şahin ama kendisini "Lady Bitch Ray" olarak tanıtıyor. 1980’de bir Türk işçi ailesinin çocuğu olarak Bremen’de dünyaya geldi.

1/ 27
Lady Bitch Ray

Almanca, Latince, Türkçe, Portekizce, Fransızca ve İngilizce biliyor. Getto argosu ise onu bütün Almanya’ya tanıttı. Rap sanatçısı, oyuncu ve eski radyo moderatörü. "Avrupalıyım, kozmopolitim, sanatçıyım" diyor Reyhan Şahin.

2/ 27
Lady Bitch Ray

"Türk olduğumu özellikle vurguluyorum. Bunu yapıyorum çünkü ’kara kafalar’ internet forumlarında benim Türk olduğumu yalanlıyorlar ve birçok Alman için de ben kafalarındaki Türk kalıbına uymuyorum." Okuyun ve kendiniz karar verin: Bildiğiniz "Türk" kalıbına uyuyor mu Lady Bitch Ray?

3/ 27
Lady Bitch Ray

Öç alma duygusu

Üçüncü ve dördüncü kuşak, belki de bu nedenle, artık Almanlarla değil, kendi ailesiyle, ailesinin içinden çıkıp geldiği toplumla uğraşmaya başladı. Bilinçaltında tuhaf bir öç alma duygusu da yatıyordu sanki. Uzunca bir süre suskun kalmışlardı ama artık konuşma zamanıydı. Hem de hayli yüksek bir sesle. Ankara’da da bir duyan olurdu belki. Lady Bitch Ray’in yaptığı veya yapmaya çalıştığı muhtemelen biraz da buydu:

4/ 27