Magazin dünyasının bir anda zayıflayan ünlüleri

İlk kez 1995 yılında kendi adını taşıyan albümle müzik sektörüne giriş yapan şarkıcı Linet'in kilo vermesindeki sır ortaya çıktı.

Magazin dünyasının bir anda zayıflayan ünlüleri

İlk kez 1995 yılında kendi adını taşıyan albümle müzik sektörüne giriş yapan şarkıcı Linet'in kilo vermesindeki sır ortaya çıktı. Kilo almayı bir türlü engelleyemeyen Linet, yıllar içinde Türkiye'deki müzik yolculuğuna ara verip, İsrail'e geri dönmüştü. İsrail'e dönüşünden tam 2 yıl sonra Türkiye'ye geri dönerek, yeniden sahnelere çıkmaya başladığında ise, karşımıza yeni görünümüyle, kilolarını vermiş olarak çıkmıştı. 

1/ 34
Magazin dünyasının bir anda zayıflayan ünlüleri

Linet, o zamanlar Sabah Gazetesi'nden Mehmet Çalışkan'la yaptığı röportajında, kilo vermesinin sırrını, sadece rejime bağlıyordu! "Moralim çok bozulmuştu. Çok sevdiğim şarkıcılığı yapamamak beni yıkmıştı. Sıkıntı ve stresten kendimi yemeye verdim. Çikolata ve şekerlemeler de her an elimin altında olunca, sürekli sattığım ürünleri kendim yedim. Bu da önlenemez bir şekilde kilo almama neden oldu. Çareyi şekerleme dükkanımı kapatmakta buldum. Şimdi hiç yemiyor değilim. Yine yiyorum ama gözümü doyurmak için değil; nefsimi tatmin etmek ve karnımı doyurmak için. Bol bol da hareket ediyorum. Bu şekilde diyet yapmak zayıflamanın en sağlıklı yolu. Müziğe de geri döndüm. Çok mutluyum. Bir de albüm yapabilirsem, dünyanın en mutlu insanı ben olacağım!" demişti. 

2/ 34
Magazin dünyasının bir anda zayıflayan ünlüleri

Temizmagazin isimli bir internet sitesinin haberine göre, Linet'in onca kilosunu vermesinin sırrı, yakın çevresinden gelen bilgilere göre "mide kelepçesi" operasyonuymuş. Linet, ilk olarak "mide kelepçesi" taktırarak kilolarını vermiş. Ama nedense, bu operasyonu herkesten, daha doğrusu da medya'dan "büyük bir sır" olarak saklamış. 

3/ 34
Magazin dünyasının bir anda zayıflayan ünlüleri

52 kiloya inmesine rağmen, verdiği kiloları koruyamayacağını düşünen Linet, geçtiğimiz aylarda Ulus'taki özel hastanede, yeniden ameliyat masasına yatarak, midesini aldırmış.

4/ 34