Manga: Daha iyi işler yapacağız

55. Eurovision Şarkı yarışmasında 2. olan Manga grubu üyeleri açıklama yaptı.

Manga: Daha iyi işler yapacağız

Oslo’da düzenlen 55. Eurovision Şarkı yarışmasında Almanya’dan sonra 2. olan Manga grubu üyeleri, çok mutlu olduklarını, pop ağırlıklı Eurovision Şarkı Yarışmasında bir Rock grubu olarak 2. olmanın çok önemli olduğunu söyledi.

2003’de Letonya’nın başkenti Riga’da birinci olan Sertab Erener’den sonra Türkiye’nin katıldığı Eurovision şarkı yarışması tarihinde en iyi ikinci başarıya imzasını atan Manga’nın üyeleri vokalist Ferman Akgül, gitarist Yağmur Sarıgül, bas gitarist Cem Bahtiyar, baterist Özgür Can Öney ve dj Efe Yılmaz yarışmadan sonra birlikte verdikleri demeçte, Türkiye’ye başları dik döneceklerini, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettikleri için gurur duyduklarını açıkladı.

1/ 9
Manga: Daha iyi işler yapacağız

Cem Bahtiyar ve Efe Yılmaz, ortak yaptıkları açıklamada, Almanya’nın Oslo’da 1. olan sanatçısı Lena’yı tebrik ettiklerini, Almanya’nın hakkıyla birinci olduğunu ifade etti.

"Green Room" adlı bekleme odasında sık sık heyecanlanan Efe ve Cem, baskının ağır olması yüzünden odayı zaman zaman terk etiklerini de belirtti.

2/ 9
Manga: Daha iyi işler yapacağız

"İlk 5 bekliyorduk, ama ümit etiğimizden daha iyi sonuç elde ettik" diyen Efe Yılmaz, "Birinci olsaydık 40 gün 40 gece parti yapmak zorunda kalacaktım, şu an kurtuldum" diye espri yaptı. Eurovision’un bitmesiyle omuzlarından büyük bir yükün indiğini kaydeden ikili, ocak ayından beri onar kilo verdiklerini de söyledi.

Baterist Özgür Can Öney, sonucun çok keyifli bir sürpriz olduğunu belirterek, "Türkiye’yi inşallah mutlu ettik. Yorulduk, ama Eurovision’da geçirdiğim hiçbir saniyeden pişman değilim" dedi.

3/ 9
Manga: Daha iyi işler yapacağız

Norveç’te soğuk havadan korunmak için Bursaspor’un şalıyla dışarı çıkan Öney, Almanya’nın birinci gelmesine hiç şaşmadıklarını da ifade ederek, "Puanlar gidip geldikçe yüreğimiz hopladı. Bir ara organizatörler bizim birinci olabilme ihtimali göz önüne tutarak dansçı Natalie Marablle’nin yeniden giyinmesini istedi. Bir ara biz de şaşırdık" diye konuştu.

Vokalist Ferman Akgül, "Biraz stres yaşadık. Bir süre sonra Almanya’nın birinci olacağını kabul etmiştik. Ama en çok yarı finalde heyecanlandım" dedi.

Ferman Akgül, kısa bir tatilden sonra, hemen konserlere ve özellikle İngilizce şarkı yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

4/ 9