Megan Fox'un kariyeri neden geriledi ?

Megan Fox'un kariyeri neden geriledi ?

"Yeni çağların Angelina Jolie'si" olarak lanse edilen Megan Fox'u hatırlıyor musunuz? Transformers serisiyle yıldızı parlayan ardı ardına film teklifleri alan sonra da aniden evlenip eskisi kadar ortalarda görünmeyen Fox'u... Üstelik de daha sadece 20'li yaşlarının başındayken..

Bir anda evlenip iki çocuk annesi olan Fox, geçen yıl eşi Brian Austin Green ile boşanmaya karar verdiklerini açıklamıştı. Bu durum, en az hamileliği ve ani evliliği kadar şaşırttı birçok kişiyi. Ancak Hollywood kulislerinde bunun beklenen bir durum olduğu ve Fox'un belki de bu şekilde evlenip çocuk sahibi olduktan sonra tepetakla giden kariyerini toparlamaya çalışacağı konuşuldu. Çünkü bazılarına göre Megan Fox'un kariyerini yıkan kişi boşanmaya karar verdiği kocasıydı.. Sebebine gelince...Dünyanın neresine giderseniz gidin "o değişmeyen kurallar."

1/ 27
Megan Fox'un kariyeri neden geriledi ?

Kocası onu görünmez kılmaya çalıştı
Birçok ünlü için adım attıkları her yerde karşılarına çıkan paparazziler çekilmez yaratıklardır. Ama gösteri dünyasının ünlüleri bir yandan da onlara nasıl da ihtiyaçları olduğunu bilirler. Çünkü en azından bir süreliğine yapımcılara kendini hatırlatmanın, görünür olmanın en iyi yolu paparazzilerin karşısına sık sık çıkmaktır. İddialara göre Fox'un kocası Green, karısının görünürlüğünü kısıtlamaya çalıştı hep. Brian Austin Green bir dönem kendilerini görüntülemeye çalışan bir paparazziye saldırdığı için mahkemelik olmuştu.

2/ 27
Megan Fox'un kariyeri neden geriledi ?

Megan Fox, para için her teklifi kabul etti
Çiftin resmi boşanma süreci başladığında Green'in Fox'tan nafaka talep ettiği ileri sürülmüştü. Geçirdiği bir araba kazası yüzünden süregiden sağlık sorunlarına sahip olan Green, eskisi kadar çalışamıyordu. Vertigo hastası olan Green bu yüzden de Fox'tan nafaka talep etti. Bu maddi baskılar da Megan Fox'u para kazanabileceği her rolü kabul etmesine sebep oldu. Yani güzel yıldızın "bu rol bana uyar mı" diye düşünme şansı pek olmadı. Bu konuda da son dönemde rol aldığı birçok film gişede başarısızlığa uğrayan Nicolas Cage örnek gösteriliyor. O da iddialara göre maddi zorluklar yüzünden kendisine teklif edilen hemen her role "evet" diyordu.

3/ 27
Megan Fox'un kariyeri neden geriledi ?

Hep genç ve güzel kalma baskısı yordu
Megan Fox ile Brian Austin Green çıkmaya başladıklarında güzel oyuncu 18 yaşındaydı. Yıllar içinde bu durum Fox'un aleyhine işlemeye başladı. Sadece Hollywood'un değil kocasının da baskısını hissetti "hep genç ve güzel kalma" hususunda. Her ne kadar çok köklü bir müdahale yaptırmasa da suratında ufak tefek estetik uygulamalar yapıldı. Bu da bir oyuncu için her şey demek olan "duygularını yüze yansıtma" kabiliyetini sınırladı. Eğer Fox kocasından görünüşü konusunda kendisine güvenmesini sağlayacak bir destek görseydi daha 20'li yaşlarında bu tür uygulamalar yaptırmasına gerek kalmazdı.

4/ 27