Melisa Eliyeşil

Melissa Eliyeşil, Obama'yı çok beğendiğini, karizmatik ve enerjik bir ABD Başkanı'nın çok iyi olacağını söyledi.

Melisa Eliyeşil

Güzel, hem de çok güzel! Onu bu kavram tanımlamaya yeter mi? Hayır! Akıllı, özgüvenli, bu hayattan ne istediğini çok iyi biliyor. Çalışmaya ve üretime değer veren, yaşamda kendisine verilenlere şükretmeyi bilen biri Melissa Eliyeşil. Melissa, iki kültür arasında büyümüş. Bakın bu konuyu o kadar güzel anlatıyor ki: “Dünya yüzünde kaç kişi, ‘ben iki ayrı dünyadan geldim ve bu dünyalarda Garcia Marquez ve Orhan Pamuk, Botero ve Komet, Shakira ve Tarkan, tropikler ve Boğaz başlıkları bir arada toplanıyor’ diyebilir ki?” Bu sözleri bana ‘dünya insanı’ olmanın değerini bir kez daha hatırlatıyor. Melissa, şu sıralar Amerika - İstanbul hattı arasında ‘smoothline’ güzellik merkezini hayata geçirmenin heyecanı içinde. Sorularıma verdiği cevaplar ise, yaşının çok üzerinde, olgun birinin cevaplarıydı ve tecrübe kokuyordu.

24 yaşındaki Melissa Eliyeşil, Hello’daki röportajında Obama’nın barışı getireceğine inandığını söyledi:

"OBAMA'YI ÇOK BEĞENİYORUM"

“Ben Obama’yı çok beğeniyorum. şu zor zamanda dünya için karizmatik, enerjik bir Amerikan başkanı çok iyi olur. Umarım Obama dünya ile Amerika’yı tekrar yakınlaştırır, Ortadoğu’da kalıcı barışı sağlar.”

1/ 14
Melisa Eliyeşil

ANNENİZ KOLOMBİYALI, BABANIZ TÜRK. BU İKİ KÜLTÜRÜ NASIL HARMANLADINIZ?

Çocukluğum Kolombiya ve Türkiye arasında geçti. Çok dilli ve çok kültürlü bir aileden geldiğim için dünyanın değişik yerlerinde eğitimimi tamamlamak zor olmadı. Bu da karakterimin oluşmasında büyük rol oynadı; ayrıca bundan dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum. Yani, dünya yüzünde kaç kişi, ‘ben iki ayrı dünyadan geldim ve bu dünyalarda Garcia Marquez ve Orhan Pamuk, Botero ve Komet, Shakira ve Tarkan, tropikler ve Boğaz başlıkları bir arada toplanıyor’ diyebilir ki? Tabii bunun yanında da, İspanyolca’nın ruhunun ve Türkçe’nin zenginliğinin getirdiği karışımı eklemeden geçemeyeceğim.

2/ 14
Melisa Eliyeşil

GELENEKLERİNİZDEN BUGÜNE NELER TAŞIYORSUNUZ?

Annem ve babam birbirlerinin kültürlerine ve dinlerine çok saygı duyarlar. Türk ve Kolombiya geleneklerini evimizde tabii ki sürdürüyoruz. Her ikisi de aynı eşitlikte ve değerde bizim için. Her sene Hıristiyan bayramı olan Noel’i babamın bütün ailesiyle kutlarız, Türk bayramlarında ise her zaman aile büyüklerimizi ziyarete gideriz. Biz iki kültürümüzü de eşit bir şekilde kutlayacak ve saygı duyacak şekilde yetiştirildik. Bu iki kültürü de müziği, edebiyatı, sanatı, tarihi ve gelenekleriyle beraber tümüyle yaşamımızda barındırıyoruz.

3/ 14
Melisa Eliyeşil

RUHUNUZUN DERİNLİKLERİNE İŞLEYEN ÖĞÜTLERİ VAR MI?

Babamın babasıyla çok yakın bir ilişkim vardı. Hayatımda en sevdiğim, en örnek aldığım, en imrendiğim insandı. O, hayatımdaki en büyük esin kaynağı oldu ve onunla birlikte harika 24 yıl geçirebildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Dürüstlüğün, cömertliğin, sabrın ve başkalarına saygı göstermenin önemini büyük babam öğretti, ki bu da bana bıraktığı en büyük mirastır. O, çok gerçekçi, çok alçakgönüllü bir insandı ve tam bir beyefendiydi. İyiliği ve zekası efsane olmuştu. Hayatımda onun sahip olduğu sevgi ve saygının yarısına sahip olabilmeyi tüm kalbimle diliyorum.

4/ 14