Meral Okaya taziye ziyaretleri

Kötü haberi bu sabah Ali Sunal Twitter sayfasından duyurdu.

Meral Okaya taziye ziyaretleri

Kötü haberi bu sabah Ali Sunal Twitter sayfasından duyurdu. Ali Sunal sayfasına "Meral ablamı Meral Okay'ı kaybettik, başımız sağolsun" yazdı.

1/ 12
Meral Okaya taziye ziyaretleri

Akciğer kanseri tedavisi gören senarist ve oyuncu Meral Okay (53), vefat etti.Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören Meral Okay'ın, bu sabah saatlerinde evinde hayatını kaybettiği belirtildi.

2/ 12
Meral Okaya taziye ziyaretleri

Meral Okay, 20 Eylül 1959 tarihinde Ankara'da doğdu. Beş yıl devlet memurluğu yapan Okay, bu süreçte Toprak Mahsülleri Ofisi'nin Dünya Bankası projelerinde ve TBMM'nin Atatürk'ün 100. yaşı kutlamaları çerçevesinde kurulan bir komisyonunda yer aldı. Okay, 1984 yılında sinema ve tiyatro oyuncusu Yaman Okay'la evlendi. Yaman Okay, henüz 41 yaşındayken kanserden yaşamını yitirdi. İstanbul'a taşınarak Günaydın Gazetesi'nde çalışmaya başlayan Meral Okay, dergicilik, yayıncılık, yapımcılık, Sezen Aksu ile sahne çalışmaları yaptı, şarkı sözleri yazdı.

3/ 12
Meral Okaya taziye ziyaretleri

''İkinci Bahar'' dizisiyle ünlenen Meral Okay, bir filmde yapımcılık denemesinde de bulundu.Meral Okay, ''Muhteşem Yüzyıl'' dizisinin senaristliğini yapıyordu.

4/ 12