Mihrünnisa Sultan nasıl ölüyor?

İntihar sahnesi sonrasında kutlama yapıldı

Mihrünnisa Sultan nasıl ölüyor?

Osmanlı tarihinde hayli önemli bir yeri olan Barbaros Hayrettin Paşa‘nın kızı olan Mihrünnisa Hatun aynı zamanda Sultan Süleyman‘ın en büyük oğlu Şehzade Mustafa’nın aşık olarak bilinir. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa'nın, babası Kanuni tarafından öldürülmesinden sonra eşi Mihrünnisa Sultan (Berrak Tüzünataç) da intihar ediyor.

 

1/ 9
Mihrünnisa Sultan nasıl ölüyor?

Mihrünnisa Sultan, babası Barbaros Hayrettin Paşa gibi cesurdur. Aynı zamanda şiire düşkün olan Mihrünnisa Sultan Amasya’ya taşındıktan sonra Şehzade Mustafa ile sık sık görüşmüş, Şehzade Mustafa'nın katıldığı meclislere takma isimle katılmış, Şehzade Mustafa'ya şiirler göndermiştir.

 

2/ 9
Mihrünnisa Sultan nasıl ölüyor?

Bir süre sonra da o şiirleri gönderenin Mihrünnisa olduğu ortaya çıkacaktır. Haseki Hürrem Sultan, Şehzade Mustafa ile Mihrünnisa arasındaki yasak aşkı bir koz olarak kullanacaksa da, Mihrünnisa Mustafa'ya bir zarar gelmemesi için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

 

3/ 9
Mihrünnisa Sultan nasıl ölüyor?

Mihrünnisa Hatun ile Şehzade Mustafa’nın tanışması Şehzade Selim’in Manisa’ya tayini sonrası Amasya’ya gitmesi ile gerçekleşmiştir. Amasya’da Mihhrünnisa Hatun ile Şehzade Mustafa sık sık bir araya gelmiş ve aralarında büyük bir aşk doğmuştur.

 

4/ 9