Nostalji tutkunu !

Nihan ve Okan Buruk, üç yıl önce taşındıkları ‘mutluluk yuvalarının’ kapısını Maison Française dergisine açtı.

Nostalji tutkunu !

Nostalji tutkunu
Nihan ve Okan Buruk, üç yıl önce taşındıkları ‘mutluluk yuvalarının’ kapısını Maison Française dergisine açtı. Çift, yaşadıkları eski köy evini ve Alaçatı’daki hayatı çok sevince, komşu binayı da satın alarak yaşam alanlarını genişletmiş.

Ege köy hayatının geleneksel izlerinin Provence stiline özgü detaylarla harmanlandığı dekorasyon ve evlerin orijinal ruh halinin korunduğu renovasyon, yetenekli ev sahibi Nihan Buruk’un imzasını taşıyor.

1/ 8
Nostalji tutkunu !


Üç yıl önce Alaçatı’ya gelip eski bir köy evi satın alan Buruk ailesi, geçtiğimiz yıl komşu bina satışa çıkınca hemen talip olmuşlar. 100 yıldır aynı avluya bakan bu iki komşu evi orijinal ruhlarını koruyup yenileyerek burada yepyeni bir yaşama başlamışlar.

2/ 8
Nostalji tutkunu !


“Ben eskinin ruhunu seviyorum” diyen Nihan Buruk, mekânı dekore ederken de geleneksel detayları, geçmişi ve Provence stilini düşünmüş. Üç kişilik ailenin ihtiyaçları eskinin içine, eskiye zarar vermeden adapte edilmiş.

3/ 8
Nostalji tutkunu !

ÇATIDA AÇIK HAVA SİNEMASI KEYFİ
Buruk ailesinin üç yıl önce taşındığı ev, mutfak ve üç yatak odasından oluşuyor. Geçen yıl alınıp eve eklenen yapıda ise ebeveyn yatak odası, çocuk odası ve salon konumlanıyor.

4/ 8