O davaya tepki yağdı !

O davaya tepki yağdı !

O DAVAYA TEPKİ YAĞDI

Mardin’de 13 yaşındayken 26 kişinin tecavüzüne uğrayan N.Ç.’yle ilgili mahkemenin verdiği “rızasıyla birlikte oldu” kararı, Yargıtay tarafından onandı. Vicdanları yaralayan bu olaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik sert tepki gösterdi. Karara sanat camiasından da tepki yağdı.

1/ 11
O davaya tepki yağdı !

SONGÜL ÖDEN / GÜVENDE HİSSETMİYORUM

Yargıtay’ın kararı, yargıya olan güveni zedelemektedir... Bu, erkek bakış açısıyla verilmiş ikinci bir şiddettir... Kendimi bir kadın olarak bu ülkede güvende hissetmiyorum. Lütfen sessiz kalmayın.

2/ 11
O davaya tepki yağdı !

GÜLBEN ERGEN / ARADA FARK YOK

Tecavüz eden 26 kişinin dehşeti ile hukuk sistemimiz arasında hiçbir fark kalmıyor bu yaklaşımla. 13 yaşındaki bir çocuğun hayatı mahvoldu. Ailesi, anneliği, hayalleri kana bulandı. Fatma Şahin’in duyarlı davranışını tebrik edip, duyarlılığının devamını diliyorum.

3/ 11
O davaya tepki yağdı !

LEVENT ÜZÜMCÜ / ADALET NASIL İŞLİYOR?

Adalet Bakanı, “Bu kanun geçmişte böyleydi ama 2005’te düzeldi. N.Ç. davasında karar, eski kanun hükümlerine göre verildi” diyor. Bizler kanunları yetersiz oldukları için değiştiriyoruz ama suçlular kanuna göre suç işlemiyor. Adalet nasıl işliyor? Toplumun vicdanının nasıl işlediğini çok net görüyoruz.

4/ 11