Ortak noktaları mafya

Ortak noktaları mafya

Ortak noktaları mafya

Ünlü kadınlarla yeraltı dünyasının erkeklerinin yolları her zaman kesişiyor. Ebru Gündeş, Rıza Sarraf’la evlenirken gerçekten hayırsever bir işadamıyla mı hayatını birleştirdiğini sanıyordu bilemeyiz ama, öncesinde pek çok ünlü kadın Gündeş’le aynı kaderi paylaştı.

1/ 14
Ortak noktaları mafya

Onlar ünlü kadınlar. Kimi şarkıcı, kimi oyuncu, etraflarındaki binlerce hayranlarıyla lüks bir hayat sürüyorlar. Ancak bu rüya gibi yaşantının içinde kendilerini bir mafya babasının koynunda buluvermişler. Kimler yok ki bu listede, Esengül’den Sevim Tuna’ya, Sibel Turnagöl’den Tuğba Özay’a, Nazan Şoray’dan Gülben Ergen’e, Nilüfer Koçyiğit’ten Ceylan’a kadar farklı kuşaklardan ünlüler gönlünü yeraltına kaptırmış.

2/ 14
Ortak noktaları mafya

Kocası hayırsever(!) işadamı Rıza Sarraf yolsuzluk operasyonuyla gözaltına alınan Ebru Gündeş de bu listenin en taze ismi. İsterseniz, öncekileri ve hikâyelerini bir hatırlayalım.

Mafya ve ünlüler. İlk bakışta çok uzak görünen iki dünya. Yeraltı dünyasının insanları; onları pek ortalıkta göremezsiniz. İsimleri çevrelerinde kimi zaman saygıyla, kimi zaman korkuyla anılır. Nasıl güçlendikleri hakkında efsaneler anlatılır. Onlar güçlenirken mutlaka birileri ekarte edilmiştir. Bu mücadelede bir taraf yenilginin cezasını kimi zaman canıyla bile ödemiştir. Ünlülerse topluma malolmuş kişiler. Hayatlarının her anı toplumun gözü önündedir. Yaptıkları her hareket, övgü ya da eleştiri konusu olur. Onların hikâyelerinin her ayrıntısı bilinir. Böylesi iki farklı dünyadır işte.

3/ 14
Ortak noktaları mafya

Ancak, bu iki dünyanın yolu sık sık kesişir. Kesişmekten de öte. Kimi zaman iki camiayı birbirinden ayırmak iyice zorlaşır. Daha 60’larda başlayan, mafya-ünlü yakınlaşması günümüzde de tüm hızıyla sürüyor. Elbette bu yakınlık içinde en büyük trajediler de aşk hikâyelerinden çıkıyor. “Aşk insanı kör eder” derler ya, kimi zaman el üstünde tutulan şarkıcımız ya da artistimiz, etrafında onca yakışıklı dururken, gönlünü bir mafya kabadayısına kaptırıveriyor ve olaylar gelişiyor. Şöhret yolu birden silahlı çatışmalar, polis soruşturmaları, demir parmaklıklarla kesişiveriyor.

4/ 14