Oscarda kırmızı halı şıkları

81. Oscar Ödül Töreni'nde ünlü yıldızların şıklığı en az ödüller kadar çok konuşuldu.

Oscarda kırmızı halı şıkları

Bildiğiniz gibi, dün gece Los Angeles'taki Kodak Tiyatrosu'nda 81. Akademi Ödülleri dağıtıldı. Gecede, sadece filmler değil, kırmızı halıdaki birbirinden güzel yıldızlar şıklıklarıyla yarıştı. Kimin ne giyeceği uzu bir süredir merak konusu olmuştu.

1/ 37
Oscarda kırmızı halı şıkları

Gecenin en çok dikkat çeken kadınlarının başında şüphesiz Angelina Jolie geliyordu. Siyah elbisesi ile hem sade olmuştu hem de gözlerinin rengi uyumlu yeşil küpe ve yüzüğü ile bakışlarını adeta vurguluyordu. Dökümlü inen eteklerinin arasında bırakılan derin yırtmaç, ünlü yıldız yürürken heyecan uyandıran cinstendi.
Kate Winslet, Altın Küre de dahil olmak izere bu yıl aldığı ödüllerle Oscar'ın en iddialı ismi olduğundan geceye son derece sade ve göze batmayan bir elbiseyle katıldı.Yves Saint Laurent imzalı elbise, grinin tonları ve dantel kullanımı ile ona şıklık katmıştı. Kate'in zaten abartıya pek de ihtiyacı yoktu. Gecenin en sade ancak en çok göze batan yıldızı o idi.

2/ 37
Oscarda kırmızı halı şıkları

Tüm dünyanın gözlerini çevirdiği bu gecede; hanımlar daha çok krem rengi ve bej tonları oldu. Pastel renkler çok kullanılırken, Heidi Klum gibi kırmızı rengi tercih edenler de vardı. Klumi son derece dikkat çeken elbisesi ile şık görünse de; bu elbisenin geçen sene giydiği elbisenin neredeyse aynısı olması ile şıklar listesine giremedi.

3/ 37
Oscarda kırmızı halı şıkları

Natalie Portman, incecik görüntüsü ile her elbiseyi kolayca taşıyabilen vir yapıya sahip. Portman, buna rağmen, şifon, mor renkli elbisesi ile son derece sadeydi. Ayrıca sade saç ve makyajı ile Leon filminden bu yana hiç değişmeyen bakışları ve masumiyetine de uygun bir tarza bürünmüştü.

4/ 37