Oscarlar sahiplerini buldu

83. Oscar Ödül töreni Los Angeles'ta düzenlenen muhteşem törenle sahiplerini buldu.

Oscarlar sahiplerini buldu

Oscar'lar sahiplerini buldu. İşte kazananlar 83. Oscar Ödül töreni Los Angeles'ta düzenlenen muhteşem törenle sahiplerini buldu. Oscar'a 12 dalda aday olan 'The King's Speech' En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini alarak geceye damgasını vurdu. En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ını ise Natalie Portman aldı.

1/ 16
Oscarlar sahiplerini buldu

83. Oscar Ödüllerinde sürpriz yaşanmadı ama “Zoraki Kral” aday gösterildiği 12 daldan sadece 4’ ünde heykelciğe ulaşabildi. En önemli 6 dal olarak bilinen “En İyi Film”, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu”, “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” dallarında favori gösterilenler kazandı. Sürpriz sayılırsa “İnception” filmi Yönetmeni Christopher Nolan ve Erkek Oyuncusu Leonardo Di Caprio’nun aday bile gösterilmediği Oscar’lardan 4 ödülle çıktı. İki sunucu Anne Hathaway ve James Franco sadece görevlerini yaptılar ve fazla iz bırakmadılar. “En İyi Yabancı Film” dalında “Biutiful” kazanmadı ama Danimarka yapıtı “İn a Beter World” Oscar’a layık görülünce sürpriz sayılmadı.

2/ 16
Oscarlar sahiplerini buldu

Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisinin 83. Oscar ödüllerinde en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülü "Dövüşçü" (Fighter) filmindeki rolüyle Melissa Leo'ya, en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü de yine "Dövüşçü" filmindeki rolüyle Christian Bale'e verildi.

3/ 16
Oscarlar sahiplerini buldu

Leo'nun ödülünü Kirk Douglas'tan aldığı törende, En İyi Yabancı Filmi ödülü Danimarka'dan "In a Better World"ün (Daha İyi Bir Dünyada) oldu.

4/ 16