Öyle Bir Geçer Zaman Ki setinden

Öyle Bir Geçer Zaman ki, dizisinde yer alan oyuncular, saatler süren çekimler sırasında da zaman zaman ilginç karelere imza atıyorlar.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki setinden

Öyle Bir Geçer Zaman ki, dizisinde yer alan oyuncular, saatler süren çekimler sırasında da zaman zaman ilginç karelere imza atıyorlar. İşte Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin oyuncuları ve kamera arkası görüntüleri...

1/ 36
Öyle Bir Geçer Zaman Ki setinden

Sakarya Üniversitesi Öğrenci Konseyi'nin düzenlediği söyleşiye “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinin başrol oyuncusu Erkan Petekkaya katıldı. Oynadığı rolün gerçek hayatta ciddiye alınmaması gerektiğini ifade eden Petekkaya, bunun bir meslek olduğunu ve kendisinin de mesleğini yapması gerektiğini dile getirdi. “Ali Kaptan” karakterini de birisinin canlandırması gerektiğine dikkati çeken Petekkaya, şunları söyledi:

2/ 36
Öyle Bir Geçer Zaman Ki setinden

“Gerçek hayatta rolümü ciddiye alan şu ana kadar olmadı. Ciddiye alanlar da olabilir ancak bu eskiden iyi rolleri oynadığım için olabilir. Bazen izleyiciler küfür ediyorlar ama Erkan Petekkaya'ya değil, Ali Kaptan'a küfür ediyorlar. Senaryoyu okurken ben bile Ali Kaptan'a küfür ediyorum yani. Gerçek hayatta rolümün etkisinde kalmıyorum. Çünkü rol yaptığımın farkındayım. Rolle özdeşleşmemek gerekir ki dışarıdan bakıp o role başka bir hayat verebilesin”

3/ 36
Öyle Bir Geçer Zaman Ki setinden

Petekkaya, öğrencilerin dizide “Küçük Osman” rolünü oynayan Emir Berke Zincidi'nin psikolojisinin etkilenip etkilenmediği yönündeki sorusu üzerine de, “Bu diziden kötü şekilde etkilenmedi. Çünkü biz birçok sahneyi onun olmadığı anda çekiyoruz. Bazı zor ve ağır sahneleri o olmadan çekiyoruz. Daha sonra montaj ekibimiz onun çekimlerini montajlayarak bizim oynadığımız o sahnelere monte ediyor. Siz de Osman oradaymış gibi izliyorsunuz” dedi.

4/ 36