Ozan Orhon otelci oldu

Ozan Orhon otelci oldu

Ozan Orhon otelci oldu

90’larda çıkardığı ilk albüm iki milyondan fazla sattı. Ebru Şallı ve Yeşim Erçetin’le yaptığı evliliklerle gündemde kaldı. Şöhret, göründüğü gibi değildi; hatta onun için ‘budalalık’tı. Her şeyini kaybetti. Ozan Orhon şimdi Kıbrıs’ta bir otelde çalışıyor. Yanına gittik, yaşadıklarını konuştuk. Bugüne geldik, söyleyecek çok sözü, kızacak çok meslektaşı olduğunu gördük.

1/ 18
Ozan Orhon otelci oldu

En meşhur şarkılarınızdan biriydi: “Ortada kuyu var yandan geç...” Siz yandan geçmeyi başarabildiniz mi?
- Ben o kuyunun dibine düştüm.

2/ 18
Ozan Orhon otelci oldu

O zaman başa saralım...
- 1990’da 18 yaşımda Polonya’da düzenlenen bir şarkı yarışmasında dünya ikincisi oldum. Ardından Garo Mafyan, Şehrazat ve Aysel Gürel’le tanıştım. 19 yaşımda ilk albümüm yapıldı. 2.5 milyon sattı. İzmir konserime 50 bin kişi geldi. Hayat standardım çok değişmedi. Dedem Tekin Akmansoy’du, ailemin modaevi vardı.

3/ 18
Ozan Orhon otelci oldu

Sonra ne oldu?
- 1993’te Tarkan, Tayfun ve Kenan Doğulu gibi rakipler çıktı. Yarışın içine yarış atı gibi sokuldum. ‘Tarkancılar’, ‘Ozancılar’ gibi gruplar oluştu. O süreç dengemi bozdu. İyi müzik yapmak istedim ama prodüktörler “Kıro şarkı isteriz” dedi. Üzerime beş numara büyük gömlekler giydirdiler. Konserlerde caz söylerken albümde ‘gaydırı guppak’ şarkılar okuttular.

4/ 18