"Yaşadığım anın tadını çıkarıyorum"

Ekip arkadaşlarıyla Erzurum'a gelen Engin Altan Düzyatan, kendisine sorulan soruları yanıtladı.

"Yaşadığım anın tadını çıkarıyorum"

Atatürk Üniversitesinin 12. Uluslararası Kar Film Festivali için ekip arkadaşlarıyla Erzurum'a gelen Engin Altan Düzyatan, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

1/ 9
"Yaşadığım anın tadını çıkarıyorum"

"Diriliş Ertuğrul" dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan:  "Ertuğrul Gazi'yi oynamak çok önemli bir şey. Bir oyuncu için ecdadımızdan bir kahramanı oynamak ve bunu da halkın benimsemesi, buraya kadar taşıması tabii ki ister istemez hayatımızda bir şeyleri değiştiriyor. Ben zaten her zaman dikkatle yaşamaya çalışan bir insanım ama Ertuğrul rolünü üstlendikten sonra özel hayatımı biraz daha dikkatli yaşamaya çalışıyorum"

2/ 9
"Yaşadığım anın tadını çıkarıyorum"

Başarılı oyuncu, "Diriliş Ertuğrul" dizisinin, kendisi için çok önemli bir yapım olduğunu ve oyuncu olarak üzerlerine çok önemli sorumluluklar yüklediğini ifade etti. İzleyicinin tepkisinden, oyunculuk anlamında bu sorumluluğu yerine getirebildiğini gözlemlediğini dile getiren Düzyatan, "Ertuğrul Gazi rolünün gündelik yaşamına etkisi olup olmadığı" sorusuna ise "Ertuğrul Gazi'yi oynamak çok önemli bir şey. Bir oyuncu için ecdadımızdan bir kahramanı oynamak ve bunu da halkın benimsemesi, buraya kadar taşıması tabii ki ister istemez hayatımızda bir şeyleri değiştiriyor. Ben zaten her zaman dikkatle yaşamaya çalışan bir insanım ama Ertuğrul rolünü üstlendikten sonra özel hayatımı biraz daha dikkatli yaşamaya çalışıyorum" karşılığını verdi.

3/ 9
"Yaşadığım anın tadını çıkarıyorum"

"Gösterilen sevgi, şevkimizi artırıyor"

Düzyatan, izlenme oranları ve seyircinin tepkisine ilişkin soruya ise şöyle cevap verdi:

"Bu kadar sevilmek ve yaptığımız işin bu kadar değerini görmek, bizi tabii ki çok mutlu ediyor, çalışma şevkimizi de çok artırıyor. Bunu reytinglerde görüyorduk ama tabii insanların enerjilerini böyle doğrudan alarak görmek, çok daha büyük bir keyif oldu. Biz de layık olmaya çalışıyoruz tabii bu sevgiye. Haftanın 5 günü çalışmaya devam ediyoruz, umarım bu sevgi daha da artarak büyür."

"Yurt dışından teklif var ama vakit yok"

"Sinema filmi için yurt dışından teklif alıp almadığı" sorusu üzerine ise Engin Altan Düzyatan, yurt dışından teklif aldığını ancak Türkiye ve yurt dışındaki çalışma düzeninin farklılığından dolayı buna vakit ayırabilmenin çok zor olduğunu söyledi.
Düzyatan, yurt dışından tekliflerin çoğu zaman Türkiye'deki gibi sadece yazın çekilebilecek türden filmler için gelmediğini, kış mevsiminde de çalışmayı gerektirdiğini dile getirerek "Biz maalesef dizilerde çalıştığımız için kış sezonunda dolu oluyoruz. O yüzden de hiç öyle ortak bir projemiz olmadı. İnşallah daha sonra olur" dedi.

4/ 9