Rekor kıran yıldızlar !

Hollywood ünlüleri, şimdi de Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Rekor kıran yıldızlar !

BRAD PITT-ANGELİNA JOLIE / EN GÜÇLÜ KADIN VE ERKEK OYUNCU

Geçen yıl bu unvanı elinde bulunduran Tom Cruise ve Jennifer Aniston, bu yıl taçlarını Brad Pitt-Angelina Jolie çiftine kaptırdı. Guinness film piyasasındaki güçlülük oranını, 1 Mayıs 2007- 30 Mayıs 2008 tarihleri arasındaki kazanç, gişe hasılatı, ödül ve halkla ilişkiler verilerine bakıp belirliyor.

1/ 13
Rekor kıran yıldızlar !

AMY WINEHOUSE / GRAMMY REKORTMENİ İNGİLİZ

Grammy ödülleri çoğunlukla ABD'li şarkıcılara verilir. Bir yılda, bir İngiliz kadın şarkıcı tarafından alınan en fazla Grammy rekoru 5 ödülle Amy Winehouse'un. Şarkıcı, 10 Şubat 2008'deki 50. Grammy Ödül Töreni'nden tam 5 ödülle döndü.

2/ 13
Rekor kıran yıldızlar !

SAMUEL L. JACKSON / EN ÇOK KAZANAN OYUNCU

Bugüne kadar oynadığı filmlerden toplamda en büyük parayı kazanmış aktörün Samuel L. Jackson olduğu açıklandı. 1972'den beri sinema filmlerinde rol alan aktör, 36 yıl içinde bu filmlerden toplam 7.42 milyon dolar kazandı.

3/ 13
Rekor kıran yıldızlar !

KRALİÇE II. ELİZABETH / EN UZUN SÜRELİ KRALİÇE

En uzun süre tahtta kalan ve hala hayatta olan Kraliçe II. Elizabeth, 6 Şubat 1952'de babası Kral 6. George'un ölümü üzerine tahta çıkmıştı. II. Elizabeth; hem Birleşik Krallık Kraliçesi, hem de İngiliz Milletler Topluluğu'nun başkanı konumunda.

4/ 13